Akceptacja zgłoszenia klienta - co warto wiedzieć

Biura rachunkowe korzystające z systemu MB24.pl między innymi dzięki naszym rekomendacjom zyskują klientów, którzy do tej pory prowadzili księgowość samodzielnie w systemie wfirma.pl Jest to możliwe dzięki utworzeniu przez biuro rachunkowe wizytówki w katalogu biur rachunkowych na naszym serwisie. Gdy klient zdecyduje się na współpracę z danym biurem rachunkowym nawiązuje z nim kontakt i następnie ma miejsce akceptacja zgłoszenia klienta.

W jaki sposób nawiązana jest współpraca z biurem rachunkowym?

Klient, który wyszukuje biura rachunkowego kierowany jest przez nas do katalogu biur rachunkowych, jak również dzięki całkowitemu wykorzystaniu potencjalności SEO natrafia na niego w próbie wyszukiwania biur rachunkowych przez wyszukiwarkę.

Cały proces wyboru biura rachunkowego przez potencjalnego klienta opisany został w artykule pomocy: Wybór biura rachunkowego - nowy użytkownik.

Aby uzyskać możliwość utworzenia wizytówki w katalogu biur rachunkowych należy:

  • posiadać konto biura rachunkowego w systemie mb24.pl
  • posiadać opłaconych 5 pakietów dla swoich klientów za użytkowanie systemu.

Więcej na temat tworzenia wizytówek biur rachunkowych w systemie wyjaśnia artykuł: Wizytówka reklamowa biura rachunkowego

Akceptacja zgłoszenia klienta

W sytuacji gdy biuro rachunkowe zakłada konto klienta samodzielnie, nie występuje obowiązek wykonania akceptacji zgłoszenia. Natomiast w sytuacji gdy przedsiębiorca korzystający z serwisu wfirma.pl wysłał zgłoszenie z chęcią przypięcia się do biura rachunkowego (nawiązanie współpracy), szef danego biura rachunkowego po zalogowaniu otrzyma informację o nowym kliencie - widnieje ona przy ikonie klepsydry “Oczekujące”.

akceptacja zgłoszenia klienta

Do listy oczekujących nie ma możliwości wejścia, gdy żadna firma nie oczekuje na podłączenie do biura rachunkowego.
Aby zaakceptować zgłoszenie klienta bądź je odrzucić należy kliknąć na ikonę klepsydry. Szef biura zostanie przekierowany do listy firm, gdzie w celu akceptacji lub odrzucenia zgłoszenia klienta należy zaznaczyć firmę, a następnie wybrać jedną z opcji:

  • zaakceptuj podłączenie pod biuro,
  • odrzuć podłączenie pod biuro.

akceptacja zgłoszenia klienta

Po akceptacji podłączenia, firma zostanie dodana do listy firm dostępnej w zakładce FIRMY. Natomiast po odrzuceniu podłączenia, firma zniknie z listy.

Akceptacja zgłoszenia klienta przez biuro rachunkowe powinna nastąpić po podpisaniu umowy z klientem o świadczeniu usług księgowych.
Informacja o nowym kliencie również pojawi się bezpośrednio po wejściu na konto biura rachunkowego w formie powiadomienia systemowego.

akceptacja zgłoszenia klienta

Wszystkie powiadomienia widoczne są także w zakładce USTAWIENIA » BEZPIECZEŃSTWO » WIADOMOŚCI SYSTEMOWE.

W przypadku gdy następuje akceptacja zgłoszenia klienta głównym administratorem konta staje się biuro rachunkowe, które zyskuje uprawnienia do dokonywania rozliczeń podatkowych na koncie, a klient biura rachunkowego zyskuje uprawnienia przedsiębiorcy. Przy czym konto klienta mimo podpięcia do biura rachunkowego stanowi jego własność jako założyciela. Stąd też przy rozwiązaniu umowy konto należy odpiąć od biura zgodnie z instrukcją w artykule Zakończenie współpracy.

 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka