Bezpieczna e-faktura

W systemie wfirma dla biur rachunkowych możliwe jest wysłanie wystawionej faktury w formie bezpiecznej e-faktury, którą charakteryzują 2 cechy:

  • dociera do nabywcy w niezmienionej formie (nie możliwa jest jej modyfikacja),

  • bezpieczna e-faktura wysyłana jest zgodnie z wymogami GIODO.

Opcja przesyłania bezpiecznej faktury dostępna jest z poziomu biura rachunkowego oraz klienta.

Przesyłanie bezpiecznej e-faktury poprzez e-mail

W celu aktywowania funkcji bezpiecznej e-faktury w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » POWIADOMIENIA, gdzie w oknie które się pojawi należy przejść do zakładki E-MAIL i zaznaczyć okienko DOŁĄCZ ODNOŚNIK DO FAKTURY, a w polu "Udostępniaj faktury" wybrać Wszystkie.

Bezpieczna e-faktura w systemie mojebiuro24.pl

Po tak zdefiniowanych ustawieniach wysyłki do każdej wystawionej faktury zostanie przypisany unikalny odnośnik, który w wysłanym e-mailu przekierowuje odbiorcę do bezpiecznego panelu klienta.

Gdzie znajduje się odnośnik do bezpiecznej e-faktury wysyłany do klienta?

Aby przejść do odnośnika bezpiecznej e-faktury należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ i kliknąć na numer wystawionej faktury. Wówczas, otworzy się okno WIDOK SZCZEGÓŁOWY FAKTURY, w którym przy polu ODSYŁACZ znajduje się link.

Bezpieczna e-faktura - jak wysłać e-mailem?

Jak wysłać odnośnik do bezpiecznej e-faktury mailem?

Aby wysłać odnośnik do bezpiecznej e-faktury mailem należy przejść zgodnie ze wskazówkami z powyższego akapitu do WIDOKU SZCZEGÓŁOWY FAKTURY i skopiować link w odsyłaczu. Następnie oznaczamy daną fakturę i korzystamy z funkcji WYŚLIJ » WYŚLIJ E-MAIL. W oknie które się pojawi można dołączyć link do odnośnika do bezpiecznej e-faktury. 

Bezpieczna e-faktura - wysyłka mailem

Bezpieczna e-faktura w Panelu Klienta

Otrzymany przez odbiorcę odsyłacz przeniesie go do bezpiecznego panelu klienta, w którym ma możliwość:

  • wydrukowania faktury,

  • automatycznego zaksięgowania faktury (jeżeli jest zarejestrowany w serwisie mojebiuro24.pl lub wfirma.pl),

  • wglądu do listy wszystkich dokumentów powiązanych z wystawcą faktury.

Bezpieczna e-faktura - link do księgowania

Użytkownik zalogowany do systemu wfirma lub mojebiuro24, który skorzysta z otrzymanego linku ma możliwość dokonania automatycznego księgowania faktury do systemu.

Dlaczego Panel Klienta jest bezpieczny?

Panel Klienta jest bezpiecznym sposobem na udostępnianie e-faktur gdyż od momentu generowania faktury przez sprzedawcę do włączenia przez nabywcę widoku faktury w panelu klienta, transmisja danych szyfrowana jest za pomocą protokołu SSL EV (Extended Validation). Służy on do zabezpieczenia każdorazowo przesyłu danych na linii użytkownik - platforma mojebiuro24.pl. Dodatkowo autoryzuje tożsamość serwera względem użytkownika, a w wyniku szyfrowania wszystkich danych zarówno wychodzących jak i wchodzących z serwisu transmisja staje się bezpieczna. Reasumując, wysyłanie faktur w postaci bezpiecznej e-faktury daje pewność, że nie dokonano żadnych zmian w treści faktury, a wysyłka danych została właściwie zabezpieczona.

Uwaga!
Podobne zabezpieczenia stosują np. banki przy udostępnianiu systemów transakcyjnych swoim klientom.

Sprawdzenie działania protokołu SSL

Każdy użytkownik ma możliwość sprawdzenia działania protokołu SSL. Wystarczy zalogować się do serwisu , gdzie zamiast standardowego http://, pojawi się https://. Dodane “s” informuje serwer, o tym, że użytkownik chce nawiązać bezpieczne połączenie.

Ważne!
W zależności od używanej przeglądarki internetowej na pasku adresu może się pojawić komunikat o firmie, na którą jest wystawiony certyfikat SSL EV.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka