Definiowanie układu kolumn - przystosowanie interfejsu do potrzeb biura rachunkowego

Wygląd kokpitu biura rachunkowego, który jest widoczny po zalogowaniu do systemu wFirma dla Biur Rachunkowych, można dopasowywać poprzez definiowanie układu kolumn. Dzięki temu użytkownik będzie miał indywidualnie dopasowany do siebie widok. 

Definiowanie układu kolumn

W celu dostosowania ustawień tabeli do własnych potrzeb, należy najechać kursorem myszki na ikonę USTAWIEŃ (koło zębate) znajduje się w prawym górnym rogu tabeli, a następnie wybrać opcję USTAWIENIA KOLUMN. Dzięki niej użytkownik może dopasować układ kolumn w tabeli według indywidualnych zapotrzebowań i preferencji.

definiowanie układu kolumn

Po kliknięciu w ikonę USTAWIENIA TABELI pojawią się dwie kolumny. Tabela AKTYWNE KOLUMNY definiuje widoczność tabeli w kokpicie. Tabela DOSTĘPNE KOLUMNY zawiera dane możliwe do umieszczenia w tabeli kokpitu.

Definiowanie układu kolumn

W tym miejscu można zmieniać układ kolumn w tabeli poprzez przenoszenie pozycji zarówno w poziomie (określając szerokość danej kolumny wprowadzając wartość liczbową lub wyrażenie "auto"), jak i w pionie - zmieniając kolejność ich wyświetlania w tabeli. Po ustawieniu danych według indywidualnych preferencji, wybór należy zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ.

Zapisane przez użytkownika schematy są dostępne w polu Schemat kolumn. Każdemu nowemu schematowi zostanie przyporządkowana odpowiednia cyfra. Po zapisaniu odpowiadających mu ustawień interfejsu może w każdej chwili dopasowywać do swoich potrzeb wybrane schematy kokpitu.

Użytkownik może dowolnie ustawiać szerokości kolumn w tabelach co zostało omówione w artykule: Ręczne definiowanie szerokości kolumn. Zdefiniowany układ kolumn podpowiadać się będzie przy drukowaniu widocznej części tabeli, o czym więcej w artykule: Drukowanie tabeli oraz eksport do Excela.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn