Dokumenty w CRM - jak z nimi skutecznie pracować?

W systemie wfirma dla Biur Rachunkowych można przechowywać wszystkie dokumenty w CRM dotyczące danego kontrahenta. Służy do tego zakładka: CRM » DOKUMENTY.

Dokumenty CRM - tworzenie folderów

Aby zachować należyty porządek w dokumentacji, w systemie możliwe jest tworzenie folderów, w których przechowywane będą tworzone dokumenty jak również te dołączone do systemu.

W tym celu należy przejść do zakładki: CRM » DOKUMENTY » DODAJ DOKUMENT » DODAJ FOLDER.

dokumenty w crm

W pojawiającym się oknie należy uzupełnić nazwę folderu (np. nazwa kontrahenta).

Dokumenty w CRM - dodawanie

Dokumenty można dodawać z dwóch poziomów: KATALOGU GŁÓWNEGO oraz z konkretnego FOLDERU (w tym celu należy kliknąć w nazwę folderu).

Aby dodać dokument należy skorzystać z zakładki: CRM » DOKUMENTY » DODAJ DOKUMENT » DODAJ DOKUMENT.

 dokumenty w crm - dodawanie dokumentu

W pojawiającym się oknie można dodać dokument na trzy możliwości:

  • na podstawie szablonu,

  • na podstawie pliku,

  • na podstawie url.

Do utworzonego dokumentu system umożliwia dodanie wydatku w postaci faktury VAT lub faktury (bez VAT).

W tym celu należy przejść do zakładki: CRM » DOKUMENTY, następnie odnaleźć dokument i skorzystać z opcji DODAJ DOKUMENT » DODAJ WYDATEK (FAKTURA VAT) lub DODAJ WYDATEK (FAKTURA BEZ VAT).

 dokumenty w crm - jak dodać?

Po przypisaniu wydatku do dokumentu zostanie on ujęty w KPIR i opcjonalnie (jeśli została wybrana opcja "DODAJ WYDATEK (FAKTURA VAT)" ) do Rejestru zakupu VAT ( w przypadku czynnych podatników VAT).

Przenoszenie dokumentów

Wszystkie dokumenty wprowadzone do systemu można przenosić między folderami. W tym celu należy w zakładce: CRM » DOKUMENTY odnaleźć i zaznaczyć dokument, a następnie skorzystać z opcji MODYFIKUJ » PRZENIEŚ. Po kliknięciu pojawi się okno, w którym należy wybrać folder, do którego zostanie przeniesiony dokument.

dokumenty w crm - wprowadzanie

Wysyłanie dokumentów

Dokumenty wprowadzone do systemu można wysyłać za pośrednictwem maila lub poczty. W tym celu należy skorzystać z zakładki: CRM » DOKUMENTY, gdzie należy zaznaczyć dokument i w górnym menu wybrać opcję WYŚLIJ » WYŚLIJ W WIADOMOŚCI E-MAIL/ WYŚLIJ POCZTĄ POLSKĄ.

 dokumenty w crm - jak zmodyfikować?

Modyfikowanie i usuwanie dokumentów

Wprowadzone dokumenty w zakładce CRM można usuwać lub modyfikować.

Aby zmodyfikować dokument należy w zakładce CRM » DOKUMENTY zaznaczyć go i skorzystać z funkcji w górnym menu MODYFIKUJ » MODYFIKUJ. W celu usunięcia należy skorzystać z funkcji MODYFIKUJ » USUŃ

dokumenty w crm - jak wysłać

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska