E-ZUS - deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

Przez pewien czas program Płatnik ZUS był jedynym programem, przez który można było przekazywać deklaracje do ZUS. Jego nieprzystępny wygląd oraz ciągle pojawiające się problemy przy weryfikacjach czy wysyłce już nie muszą spędzać snu z powiek. System wFirma dla biur rachunkowych jest narzędziem, w którym nie tylko w prosty sposób sporządzisz odpowiednie deklaracje ZUS, ale i przekażesz je bezpośrednio do ZUS za wszystkich klientów jednocześnie! Dzięki czemu oszczędzisz czas i usprawnisz proces wysyłki deklaracji w biurze.

Wysyłka deklaracji rozliczeniowej ZUS w formie elektronicznej

W celu wysłania przez biuro rachunkowe deklaracji do ZUS w formie elektronicznej na koncie klienta należy przejść do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE i zaznaczyć uprzednio wygenerowaną deklarację. Następnie z menu należy wybierać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS.

Biuro rachunkowe ma możliwość korzystania jedynie z własnego podpisu elektronicznego przy wysyłkach e-deklaracji swoich klientów!

 Deklaracje ZUS  - wysyłka deklaracji rozliczeniowej

W nowo otwartym oknie szef biura musi przejść do zakładki Własny podpis

Mechanizm podpisywania deklaracji wymaga zainstalowanej i włączonej Javy w przeglądarce.
W tym miejscu należy wybrać Aplet do składania deklaracji i kliknąć w przycisk Podpisz deklarację.

 Deklaracje ZUS - podpisywanie

Zakończeniem prawidłowego procesu podpisywania deklaracji jest wybranie opcji WYŚLIJ DO URZĘDU, co umożliwi zlecenie wysyłki deklaracji do ZUS.

 Deklaracje ZUS a prawidłowy przebieg podpisywania

Przy wysłanej do ZUS deklaracji pojawi się ikona szarej koperty, która oznacza, że dokument został zlecony do wysyłki. 

Deklaracje ZUS - wysłane

Po wysłaniu deklaracji, z poziomu zakładki USTAWIENIA » BEZPIECZEŃSTWO » WIADOMOŚCI SYSTEMOWE będzie dostępny komunikat o zleceniu dokumentu do podpisu. Wspomniany komunikat będzie wyświetlony także po zalogowaniu się ponownym na konto, z którego deklaracja została wysłana.

Wysyłka deklaracji zgłoszeniowej ZUS w formie elektronicznej

Wysłanie deklaracji zgłoszeniowej do ZUS w formie elektronicznej  na koncie klienta możliwe jest po wcześniejszym wygenerowaniu deklaracji i przejściu do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ZGŁOSZENIOWE.

 Deklaracje ZUS - zgłoszeniowe

Z tego poziomu należy zaznaczyć pole przy wybranej deklaracji i z menu wybrać opcję WYŚLIJ/ EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS.

Masowa wysyłka deklaracji przez biuro rachunkowe

W systemie wFirma dla biur rachunkowych możliwa jest również masowa wysyłka deklaracji przez biuro za pomocą podpisu kwalifikowanego.

System wFirma dla biur rachunkowych dzięki integracji z ZUS pozwala na zbiorczą wysyłkę deklaracji klientów bezpośrednio do Zakładu. Zastąpienie żmudnej, czasem kilkugodzinnej wysyłki dokumentów z Płatnika kilkoma kliknięciami daje ogromną oszczędność czasu.

Aby tego dokonać, należy na koncie biura przejść do zakładki START » DEKLARACJE KLIENTÓW » ZUS.

Deklaracje ZUS masowa wysyłka

W nowo otwartym oknie należy zaznaczyć wybrane deklaracje i w górnym menu wybrać opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO ZUS » Własny podpis.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn