Import faktur z Uber - przydatne informacje

System mojebiuro24.pl jest platformą, która ma na celu usprawnienie pracy księgowych w biurze rachunkowym. Dlatego też system posiada funkcje które zwiększają efektywność pracy i pozwalają na znaczną oszczędność czasu pracowników biura. Jednym z takich narzędzi jest import faktur z Uber na podstawie pliku, który kierowcy oraz partnerzy Uber otrzymują na swój adres e-mail.

Import faktur z Uber - jak to działa?

Plik otrzymany od Uber zawiera faktury VAT lub rachunki (w zależności od zadeklarowanego w momencie zakładania konta w aplikacji Uber statusu VAT przedsiębiorcy), które wystawiane są w imieniu danego użytkownika. W celu importu faktur z Uber w systemie mojebiuro24.pl należy przejść do zakładki USTAWIENIA » INNE » IMPORT I EKSPORT DANYCH. W oknie które się pojawi, po przejściu do zakładki IMPORT należy w sekcji UBER wybrać opcję Importuj faktury.

Import faktur z Uber - ustawienia

W oknie importu sprzedaży z Ubera można przypisać etykietę do importowanych dokumentów poprzez opcję Dodaj etykiety. Następnie po kliknięciu w przycisk Przeglądaj należy wybrać plik faktur.

Import faktur z Uber - nadawanie etykiety

Ważne!
W celach bezpieczeństwa, system zablokuje możliwość importu pliku który nie jest zgodny z numerem NIP klienta w zakładce USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE. Dzięki temu zablokowana jest możliwość importu pliku nie należącego do danego klienta.
W kolejnym kroku otworzy się nowe okno w którym należy wybrać z listy dokumentów faktury, które mają zostać zaimportowane do systemu. Następnie należy kliknąć jedną z dostępnych opcji importu:

  • Importuj wszystkie,

  • Importuj zaznaczone,

  • Importuj bez zaznaczonych

Import faktur z Uber - lista faktur

Zaimportowane faktury sprzedaży zostaną automatycznie zaksięgowane w kolumnie 7 KPiR - Sprzedaż towarów i usług lub w Ewidencji przychodów oraz w rejestrze sprzedaży VAT (w przypadku czynnych podatników VAT).

Ważne!
Zaimportowane faktury będa widoczne w zakładce: PRZYCHODY » INNE PRZYCHODY ponieważ są to dokumenty sprzedaży wystawione poza systemem mojebiuro24.pl

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska