Integracja MojeBiuro24.pl z serwisem Postivo.pl

Integracja MojeBiuro24.pl z serwisem Postivo.pl

Dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu MojeBiuro24.pl z serwisem Postivo.pl zyskujemy bezpośrednią możliwość wysyłki tradycyjną pocztą wszystkich faktur utworzonych w serwisie używając tylko kilku kliknięć myszką.

Pierwsze kroki w korzystaniu z systemu Postivo.pl

Integrację należy zacząć od  utworzenia darmowego i niezobowiązującego konta na stronie Postivo.pl.

Po wypełnieniu formularza należy aktywować konta wchodząc w link aktywacyjny, który zostanie przesłany na adres e-mail podany przy rejestracji konta w serwisie.

Po wykonaniu wcześniejszych kroków można rozpocząć konfigurację na stronie Postivo. Po zalogowaniu do serwisu należy przejść do zakładki Konto, aby doładować środki, które później zostaną wykorzystane do opłacania wysyłanych faktur.

Doładowanie środków

Po zalogowaniu należy wybrać opcję Doładuj konto, wpisując kwotę (min. 10,00 zł) oraz wybierając sposób płatności. Dostępne są m.in. płatności internetowe, płatność kartą kredytową lub tradycyjny przelew.

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta w serwisie Postivo.pl jest wymagana i polega na przesłaniu tradycyjna pocztą specjalnego kodu weryfikacyjnego na adres domowy przyszłego nadawcy wszelkich przesyłek.

Aby zweryfikować konto, należy wybrać w menu opcję Personalizacja, a następnie Nadawcy przesyłek i wybrać opcję Definiuj nowego nadawcę. W kolejnym kroku należy wpisać adres, na który ma zostać wysłany kod weryfikacyjny. Koszt weryfikacji wynosi 2,46 zł brutto i zostanie pobrany z wcześniej doładowanych w systemie środków.

Integracja z API

Integracja z API umożliwia powiązanie konta MojeBiuro24.pl z kontem Postivo (konto musi być wcześniej zweryfikowane). W tym celu należy z menu po lewej stronie wybrać opcję API - Integracja, a następnie Konfiguracja dostępu do API.

Należy zaznaczyć opcję Aktywuj dostęp poprzez API i ustalić nowe hasło do API, powtarzając je w polu poniżej i wybierając przycisk Zapisz

Następnie należy się zalogować do serwisu MojeBiuro24.pl i przejść od razu do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » LISTY I PACZKI  » WYSYŁKA POCZTĄ POLSKĄ

Należy uzupełnić Login z serwisu Postivo oraz Hasło do API, które zostało ustawione. Dodatkową opcją jest możliwość wprowadzenia opóźnienia wysyłania przesyłki, w celu umożliwienia automatycznego grupowania zawartości przesyłki do jednego kontrahenta.

Od teraz użytkownik będzie miał możliwość wysyłania faktur do kontrahentów bezpośrednio z systemu wFirma.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią fakturę oraz wybrać opcję Wyślij pocztą.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn