Integracja z Blue Media

W systemie wFirma dla Biur Rachunkowych możliwa jest integracja z Blue Media, która pozwala na usprawnienie współpracy z klientami. Polega ona dokonaniu zapłaty bezpośrednio po kliknięciu w link do płatności jaki znajduje się w wiadomości mailowej od sprzedawcy (w tym również dotyczącej faktury za usługi księgowe). Po dokonaniu płatności przez klienta, faktura sprzedaży zostanie automatycznie rozliczona w systemie.

Ważne!
Integracja z Blue Media, oprócz szybkiej płatności i rozliczenia faktur sprzedaży, umożliwia:
Szybkie płatności za wydatki
- Szybkie płatności za podatki (PIT, VAT) i ZUS.

Integracja z Blue Media - włączenie funkcji 

W celu dokonania integracji z Blue Media należy przejść do zakładki: USTAWIENIA » INTEGRACJE » BANKI I PŁATNOŚCI gdzie w nowo otwartym oknie należy włączyć opcję Włącz moduł Blue Media.

Integracja z Blue Media - włączenie funkcji

Jak dodać opcje szybkiej płatności do wysyłanej faktury w wiadomości e-mail?

Aby możliwe było dodanie opcji szybkiej płatności w wiadomości przesłanej do klienta konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków:

  • W zakładce: USTAWIENIA » INTEGRACJE » BANKI I PŁATNOŚCI należy zaznaczyć opcję “Dołącz przycisk płatności do maila z fakturą (aby przycisk był widoczny, podczas wystawiania faktury należy określić numer rachunku)”

  • W zakładce: USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE » RACHUNKI BANKOWE należy dodać numer rachunku bankowego.

  • Na wystawionej fakturze jako metoda płatności musi zostać wybrana opcja Przelew.

  • Faktura wystawiona jest w PLN

  • Maksymalna kwota faktury to 4300 zł brutto

W celu wysyłki faktury do klienta należy przejść do zakładki: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć fakturę na liście i z górnego menu wybrać opcję WYŚLIJ » WYŚLIJ E-MAILEM.

Prowizją obciążany jest klient - czyli osoba dokonująca płatności. Jej wysokość uzależniona jest od kwoty faktury, która podlega zapłacie.

Kwota do zapłaty z faktury

Prowizja płacona przez klienta

od 0,01 do 1000 zł

1 zł

od 1000,01 do 2000 zł

2 zł

od 2000,01 do 3000 zł

3 zł

od 3000,01 do 4000 zł

4 zł

od 4000,01 do 4300 zł

5 zł

Automatyczne rozliczenie faktury sprzedaży

Po wysyłce faktury do klienta otrzyma on wiadomość mailową w której będzie widoczny przycisk Zapłać.

Integracja z Blue Media - treść wiadomości

Po dokonaniu zapłaty w systemie wFirma zostanie automatycznie dodane rozliczenie.

Integracja z Blue Media - opłacona faktura

 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
FAQ
  • Jakie są najważniejsze korzyści szybkich płatności?
    Integracja Blue Media to możliwość dokonywania tzw. szybkiej płatności, czyli zapłaty środków bezpośrednio po kliknięciu w link. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla Twojego klienta, ze względu na prostą i dogodną formę zapłaty, bez konieczności robienia przelewu tradycyjnego, ale również dla Ciebie, ponieważ zapłacone środki od razu trafią na Twoje konto.
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz