Drukarka fiskalna D10 - integracja z systemem wFirma dla Biur Rachunkowych

Serwis mojebiuro24.pl oferuje integrację z drukarką fiskalną D10 firmy Elzab z zainstalowanym modułem do bezprzewodowej komunikacji WiFi. Integracja ta jest bardzo łatwa w przeprowadzeniu. Aby zaistniała możliwość integracji drukarki z systemem MojeBiuro24 wymagane jest posiadanie drukarki z modułem WiFi. Z drukarki D10 może korzystać większa ilość użytkowników w jednym czasie w ramach jednej firmy - nie jest wymagane, aby byli oni połączeni z wFirma dla Biur Rachunkowych w tej samej sieci lokalnej co drukarka fiskalna.

Drukowanie paragonów fiskalnych i faktur VAT z poziomu panelu mojebiuro24.pl w połączeniu z tą drukarką jest niezwykle proste i intuicyjne. Drukarka fiskalna dodatkowo nie wymaga bezpośredniego kablowego połączenia z komputerem. Łączność odbywa się poprzez moduł WiFi.

 

drukarka d10 - model bezprzewodowy

Drukarka fiskalna D10 - ustawienia po stronie systemu mojebiuro24.pl

Aby rozpocząć konfigurację należy wprowadzić dane drukarki Elzab D10 w systemie mojebiuro24.pl. Aby tego dokonać należy przejść do zakładki USTAWIENIA, a następnie przejść do sekcji INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE. W oknie Drukarki Elzab należy kliknąć Dodaj, aby dodać nowe urządzenie.

drukarka d10 - dodaj nową drukarkę

W polu NAZWA DRUKARKI należy uzupełnić swoją dowolną nazwę urządzenia, np. Drukarka fiskalna D10. W polu NUMER FISKALNY użytkownik powinien podać numer unikatowy drukarki. Jest on widoczny m.in. na opakowaniu drukarki, jak i na wydrukowanym raporcie stanu modułu drukarki. Aby go wydrukować należy wejść z poziomu drukarki D10 w zakładkę FUNKCJE » RAPORTY » RAPORT STANU MODUŁU. Numer powinien składać się z 3 liter i 10 cyfr, np: XYZ 1234567890 (wielkość liter i spacja między znakami mają znaczenie).

drukarka d10 - raport stanu modułu

Aby konfiguracja przebiegła pomyślnie wymagane jest wprowadzenie spacji między literami i cyframi podczas dodawania numeru drukarki po stronie systemu mojebiuro24.pl.

Ustawienia po stronie drukarki D10

Po dodaniu drukarki z poziomu konta w systemie mojebiuro24.pl konieczne będzie skonfigurowanie urządzenia do łączenia się z systemem. W tym celu, po włączeniu drukarki, należy przejść do zakładki FUNKCJE »  USTAWIENIA » USTAWIENIA DRUKARKI »  MODUŁ ROZSZERZEŃ.

W tym miejscu należy:

 1. zaznaczyć opcję WI-FI WŁĄCZONE.

 2. w zakładce TRYB PRACY wybrać KLIENT.

 3. w zakładce USTAWIENIA WI-FI:

  1. w polu SSID wpisać nazwę swojej sieci bezprzewodowej używanej do połączenia z Internetem (wielkość liter ma znaczenie),

  2. w polu HASŁO DOSTĘPU wpisać hasło do tej sieci (wielkość liter ma znaczenie),

  3. jeżeli sieć automatycznie przydziela adresy (jak ma to miejsce w większości przypadków) zaznaczyć opcję DHCP - w przeciwnym wypadku trzeba uzupełnić pola IP, BRAMA i MASKA,

  4. w polu IP SERWERA wpisać: drukowanie.wfirma.pl,

  5. W polu PORT TCP (trzeba przesunąć strzałkami w dół, aby zobaczyć to pole) wpisać: 8124.

drukarka fiskalna d10 - ustawienia wifi

Po stronie systemu mojebiuro24.pl, w zakładce USTAWIENIA, w sekcji INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI ELZAB, po wprowadzeniu opisanych powyżej opcji, status drukarki powinien ulec zmianie na POŁĄCZONO. Jeśli status nie uległ zmianie to często w takiej sytuacji pomocne okazuje się zresetowanie routera sieci bezprzewodowej lub też samej drukarki D10.

drukarka d10 - status połączono

Ustawienia stawek VAT

Aby dopasować kody stawek VAT do tych zdefiniowanych po stronie urządzenia, należy zaznaczyć na liście (w zakładce INTEGRACJE » DRUKARKI FISKALNE » DRUKARKI ELZAB) odpowiednią drukarkę i wybrać opcję STAWKI VAT.

Stawki VAT można zdefiniować ręcznie, poprzez wybranie odpowiednich wartości, lub automatycznie - wybierając przycisk POBIERZ Z DRUKARKI. Po ich zdefiniowaniu należy zapisać wprowadzone zmiany przyciskiem 

drukarka d10 - stawki vat

Drukowanie paragonów fiskalnych i faktur VAT, a drukarka fiskalna Elzab D10

Po poprawnie przeprowadzonej konfiguracji będzie możliwy wydruk paragonów fiskalnych oraz faktur VAT  z poziomu zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, gdzie należy zaznaczyć dany dokument i z górnego panelu menu wybrać opcję DRUKUJ » DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ.

drukarka d10 - wydruk dokumentów

Jeżeli na wystawionym w systemie paragonie fiskalnym widnieje kontrahent z uzupełnionym polem NIP, to zostanie on również wydrukowany w dolnej części paragonu.

Istnieje również możliwość dodania większej ilości drukarek fiskalnych na jednym koncie systemu. W takim przypadku system mojebiuro24.pl będzie zezwalał na wybór odpowiedniej drukarki przed wydrukiem dokumentu.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Księgowość onlone

Księgowość online wFirma

 • Generowanie i wysyłka JPK_VAT
 • Integracja z e-US i e-ZUS
 • Kontrola płatności
 • Automatyczne rozliczanie różnic kursowych
Rozpocznij 30 dni za darmo!
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka