Integracja systemu wFirma dla biur rachunkowych ze sklepami internetowymi

Integracja ze sklepami internetowymi - ogólne informacje

Istnieje możliwość integracji systemu wFirma dla biur rachunkowych z zewnętrznymi platformami sklepów internetowych. Dzięki integracji można zautomatyzować proces wystawiania dokumentów sprzedażowych w systemie po odnotowaniu zamówienia od klienta sklepu.

Poniższe integrację były wykonane po stronie sklepów bez naszego udziału. Większość z opisanych platform nie przeprowadziła integracji z naszym magazynem, ograniczając się wyłącznie do wystawiania dokumentów sprzedażowych.

Dostępne integracje:

 • Shoper,
 • Clickshop,
 • Redcart,
 • Wellcommerce.

Integracje - Dostępne integracje

wFirma dla biur rachunkowych jest także zintegrowane z platformami takich sklepów jak:

 • Magento,
 • Prestashop,
 • CScart,
 • Gekosale.

 Integracje - E-sklepy

Integracje w przypadku tych platform były realizowane przez firmy zewnętrzne, bez naszego udziału, jak i bez udziału platform tych sklepów.

Konfiguracja połączenia z wFirma dla biur rachunkowych

Poniższa konfiguracja została opisana na przykładzie platformy Shoper.

Po zalogowaniu do panelu administracyjnego sklepu Shoper należy przejść do zakładki Konfiguracja » Sprzedaż & Dostawy » Faktury. Następnie należy przejść do zakładki Integracja z wfirma.pl. W polach konfiguracji dostępu należy podać dokładnie takie same dane, jakie są wykorzystane podczas logowania do wFirma dla biur rachunkowych. Po zapisaniu zmian konfiguracja będzie przeprowadzona i pojawi się możliwość wystawiania dokumentów sprzedażowych do systemu wFirma.

Integracje - Sprzedaż & Dostawy

Integracje - Wysyłaj dane

Podczas konfiguracji dostępne są również ustawienia opcjonalne takie, jak określenie czy dokument sprzedaży (oraz który) ma się automatycznie wystawić po stronie systemu wFirma dla biur rachunkowych i czy po tej operacji ma zostać automatycznie wysłany do kontrahenta. Do wyboru są następujące typy dokumentów sprzedaży:

 • faktura VAT,
 • faktura proforma,
 • paragon niefiskalny,
 • paragon fiskalny,
 • inne przychody.

Dodatkowo, można określić z jaką serią numeracji mają być wystawiane dokumenty po stronie wFirma. Podczas integracji wystarczy podać dokładnie taką samą nazwę serii, jaka jest wykorzystywana po stronie systemu. W systemie wFirma nowe serie dodaje się w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » SERIE NUMERACJI.

Po stronie panelu administracyjnego sklepu w zakładce Sprzedaż » Zamówienia można wysyłać do wfirma.pl dany typ dokumentu. W tym celu przy danym zamówieniu należy rozwinąć listę akcji i przejść do opcji Faktura » Operacje

Integracje - Operacje

Integracje Allegro i IdoSell, a pełna księgowość

W przypadku chęci skorzystania z opcji automatycznego wystawiania dokumentów dla zamówień Allegro oraz IdoSell należy zdefiniować schemat księgowy, według którego zostanie dodana dekretacja. Aby to zrobić należy przejść do zakładki:

 • USTAWIENIA » E-COMMERCE » KONFIGURACJA ALLEGRO+ » KONFIGURACJA USTAWIEŃ SPRZEDAŻY » pole SCHEMAT KSIĘGOWY PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI w przypadku integracji Allegro,
 • USTAWIENIA » E-COMMERCE » KONFIGURACJA SKLEPU IDOSELL » USTAWIENIA PODSTAWOWE » pole SCHEMAT KSIĘGOWY PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI w przypadku integracji IdoSell.

Więcej informacji na temat integracji Allegro znajduje się w artykule: Konfiguracja modułu Allegro+

Więcej informacji na temat integracji IdoSell znajduje się w artykule: Integracja z IdoSell w systemie wfirma.pl - pierwsze kroki

Własne integracje

Udostępniamy API, za pośrednictwem którego można integrować zewnętrzne systemy z wfirma.pl. Dokumentacja API jest pod adresem: https://doc.wfirma.pl/

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz