Integrator JPK V7 - jak z niego korzystać!

W celu usprawnienia pracy w biurze rachunkowym, system wfirma dla biur rachunkowego posiada funkcje integratora JPK_V7. W przypadku gdy klient nie wystawia dokumentów sprzedaży bezpośrednio w systemie, w celu wygenerowania JPK_V7 w formacie który można przesłać do MF, pracownicy biura mogą skorzystać z opcji jaką jest scalanie JPK_V7. Sprawdź, jak działa integrator JPK_V7!

Integrator JPK_V7 - co to jest?

Plik JPK_V7, który przesyłany jest do MF, musi mieć postać wyłącznie jednego kompleksowego pliku zawierającego dane z rejestru sprzedaży i zakupów VAT. Dotychczas konieczne było księgowanie każdej pojedynczej faktury sprzedaży w sytuacji gdy klient nie wystawiał faktur w systemie. Obecnie wystarczy, że klient dostarczy do biura plik JPK_V7 zawierający faktury sprzedaży wygenerowany z własnego systemu do wystawiania faktur, ponieważ integrator JPK_V7 pozwala na scalenie częściowych JPK_V7.

Integrator JPK V7 dostępny jest wyłącznie na kontach klientów, którzy posiadają wykupiony pakiet. Nie jest on dostępny w okresie 30-dniowego, darmowego dostępu. Schemat przedłużania pakietów znajduje się w artykule: Przedłużanie pakietów w biurze rachunkowym

Jak pobrać JPK_V7 sprzedaży w przypadku korzystania z konta na wFirma.pl?

W sytuacji gdy klient posiada własne konto w systemie wFirma.pl w pakiecie Zarządzanie sprzedażą (pakiet ten nie umożliwia podpięcia konta do biura rachunkowego) może wygenerować plik JPK_V7 sprzedaży.

W tym celu, klient musi po zalogowaniu na konto, przejść do zakładki PRZYCHODY » REJ. SPRZEDAŻY VAT ustawić żądany okres pod tabelą i z górnego menu wybrać opcję POBIERZ JPK V7.

Integrator JPK VAT - pobierz z wfirmy

Jak działa integrator JPK V7?

W celu importu pliku JPK_V7 dotyczącego faktur sprzedaży należy na koncie klienta przejść do zakładki: EWIDENCJE » REJESTR VAT SPRZEDAŻY, wybrać okres pod tabelą a następnie z górnego menu wybrać opcję IMPORTUJ Z JPK VAT.

Integrator JPK VAT - importowanie

W oknie które importu rejestru sprzedaży w formacie JPK V7 należy wybrać etykietę a następnie kliknąć w opcję PRZEGLĄDAJ aby załączyć plik.

Integrator JPK VAT - etykiety

Importowany plik musi mieć format XML wymagany przez MF. Dodatkowo, z pliku JPK V7 zostaną zaimportowane wyłącznie faktury sprzedaży VAT.

Weryfikacja zaimportowanych wpisów

Po przeprowadzeniu importu JPK V7 możliwe jest wyfiltrowanie dodanych wpisów. W tym celu należy przejść do zakładki: EWIDENCJE » REJESTR VAT SPRZEDAŻY gdzie w prawym dolnym rogu tabeli należy wybrać z listy filtr IMPORT JPK V7.

Integrator JPK VAT - filtruj

Jeżeli po zaimportowaniu pliku JPK V7 sprzedaży zostanie wykryty błąd, wystarczy zaznaczyć na liście dodany wpis w rejestrze sprzedaży V7 i z górnego menu wybrać opcję MODYFIKUJ » USUŃ.

Integrator JPK VAT - usuń

Nie można modyfikować wpisów, które zostały zaimportowane na podstawie pliku JPK_V7 sprzedaży.

Import sprzedaży na podstawie JPK_V7 a KPiR

Dla celów KPIR konieczne będzie dokonanie zbiorczego wpisu na podstawie rejestru sprzedaży z innego systemu poprzez EWIDENCJE » KPIR » DODAJ WPIS wprowadzając sumę zbiorczą z rejestru w kolumnie sprzedaż towarów lub usług.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn