Limit gotówkowy 15.000 zł a księgowanie wydatków

Czy system poinformuje po zaksięgowaniu faktury, że limit gotówkowy 15.000 zł został przekroczony?

Adrianna, Lubań

 

Tak, system wFirma dla Biur Rachunkowych w momencie rozliczenia faktury otrzymanej od innego przedsiębiorcy płatnej gotówką powyżej 15 tys. złotych (limit gotówkowy) wyświetla komunikat z ostrzeżeniem, że dany wydatek nie będzie stanowił kosztu firmowego i należy go samodzielnie wyksięgować.

Limit gotówkowy - informacja o przekroczeniu limitu 15 000 zł

Użytkownik, który zaksięgował do kosztów fakturę zapłaconą gotówką powyżej 15 tys. zł. zobowiązany jest do wyksięgowania wydatku "w tej części, w jakiej płatność (...) została dokonana bez pośrednictwa rachunku płatniczego."

Więcej w tym temacie znajduje się w artykule: Wydatki powyżej 15 tys. zł opłacone gotówką od 2017 roku nie będą kosztem.

W tym celu należy przejść do zakładki: EWIDENCJE » KPIR » DODAJ WPIS. W oknie, które się pojawi należy uzupełnić dane kontrahenta, u którego dokonano zakupu oraz wprowadzić jako numer dowodu np. Korekta kosztów numer/miesiąc/rok i w odpowiednim polu wprowadzić wyliczoną kwotę poprzedzoną znakiem "minus".

Limit gotówkowy - dodaj wpis

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz