Metoda kasowa w ewidencji wydatków

Metoda kasowa przy księgowaniu wydatków

Jeśli klient użytkownika mojebiuro24.pl nie rozlicza kosztów za pomocą metody kasowej i otrzymał fakturę zakupu z taką adnotacją to trzeba zastosować odpowiednią opcję z poziomu księgowania danego wydatku. W celu wprowadzenia faktury zakupu z adnotacją metoda kasowa, należy wejść w zakładkę WYDATKI » KSIĘGOWANIE » DODAJ » FAKTURA VAT, w oknie po wprowadzeniu podstawowych danych z dokumentu, należy przejść do zakładki IMPORT Z ZAGRANICY I INNE ZAAWANSOWANE, gdzie trzeba zaznaczyć opcję METODA KASOWA.

Metoda kasowa - jak ustawić w mojeburo24.pl?

Zapisany wydatek po pojawieniu się na liście wydatków jest wyróżniony ikoną i opisem: Wydatek księgowany do rejestru VAT metodą kasową.

W przypadku, gdy klient rozlicza się Metodą kasową ta opcja jest zachowana domyślnie i nie nie trzeba niczego dodatkowo zaznaczać księgując wydatki.

Przy wydatku, który rozliczany jest metodą kasową VAT pojawi się w zakładce WYDATKI symbol dolara.

Metoda kasowa przy księgowaniu przychodów

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn