Ostateczne wezwanie do zapłaty w ramach narzędzia windykacji

System mojebiuro24.pl posiada narzędzia pozwalające na podjęcie kroków związanych z windykacją należności. W tym celu może zostać wystawione m.in. wezwanie do zapłaty z naliczeniem odsetek lub ostateczne wezwanie do zapłaty w przypadku pojedynczych faktur. W celu usprawnienia procesu windykacji, system umożliwia również wygenerowanie zbiorczego ostatecznego wezwania do zapłaty.

Ostateczne wezwanie do zapłaty

W przypadku, gdy kontrahent nie dokonał płatności za zaległe zobowiązania, istnieje możliwość wygenerowania ostatecznego wezwania do zapłaty poprzez zakładkę PRZYCHODY » WINDYKACJA » WIERZYTELNOŚCI. Na liście dokumentów należy zaznaczyć odpowiednią fakturę i z górnego paska menu wybrać opcję GENERUJ » OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY.

Ostateczne wezwanie do zapłaty dla kontrahenta

W oknie generowania dokumentu należy wybrać formę w jakiej wezwanie ma zostać wysłane (PDF, e-mail, poczta, SMS), na jaki numer rachunku bankowego należy uregulować zobowiązanie oraz dodatkowe informacje dotyczące:

  • przekazania windykacji wierzytelności kancelarii,

  • publikacji długu na giełdzie wierzytelności.

Taki dokument po zapisaniu trafi do zakładki PRZYCHODY » WINDYKACJA » DOKUMENTY.

Ostateczne wezwanie do zapłaty - dokumenty

Zbiorcze ostateczne wezwanie do zapłaty

W systemie mojebiuro24.pl istnieje także możliwość wygenerowania zbiorczego ostatecznego wezwania do zapłaty. Dzięki temu można dla danego kontrahenta wygenerować zbiorczą informację o niezapłaconych dokumentach. W tym celu należy przejść do zakładki PRZYCHODY » WINDYKACJA » DŁUŻNICY. Na liście dokumentów należy zaznaczyć odpowiedniego kontrahenta i w menu wybrać opcję GENERUJ » ZBIORCZE OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY.

Ostateczne wezwanie do zapłaty - generowanie

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka