Potwierdzenie elektronicznej wysyłki deklaracji - UPO

Urzędowe poświadczenie odbioru dostajemy gdy, wysyłka deklaracji skarbowych, zusowskich lub JPK_VAT doszła do właściwego urzędu. W systemie MojeBiuro24 dzięki możliwości wysyłki e-deklaracji, możliwe jest pobranie przez szefa biura lub opiekuna firmy UPO bezpośrednio z systemu (klient nie ma możliwości pobrania UPO ze swojego konta). 

Miejsca w systemie, z których możliwe jest pobranie UPO

UPO, czyli urzędowe poświadczenia odbioru możliwe jest do pobrania z systemu z poziomu zakładek:

  • START » PODATKI » PODATEK VAT;

UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

  • START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY;

UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

  • START » PODATKI » DEKLARACJE ROCZNE;

 UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

  • START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE;

 UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

  • START » ZUS » DEKLARACJE ZGŁOSZENIOWE

UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

Jak pobrać UPO?

Urzędowe poświadczenie odbioru możliwe jest do pobrania, gdy deklaracja zostanie pomyślnie wysłana do urzędu skarbowego, ZUS czy MF. Deklaracja ta zostanie wówczas oznaczona ikoną zielonej koperty. Pozostałe kolory kopert oznaczają:

  • szara - oznacza, że dokument został zlecony do wysyłki i niedługo zostanie przekazany do urzędu skarbowego albo ZUS, a w przypadku JPK_VAT do Ministerstwa Finansów,
  • koperta czerwona - oznacza, że wysyłka deklaracji lub JPK_VAT przebiegła nieprawidłowo i dokument nie został przekazany do urzędu skarbowego, ZUS lub w przypadku JPK_VAT do Ministerstwa Finansów,
  • koperta niebieska - informuje o zleceniu do podpisu i wysyłki deklaracji lub JPK_VAT przez pracowników wfirma.pl. Po jej podpisaniu i prawidłowym dostarczeniu do urzędu skarbowego lub ZUS, a w przypadku JPK_VAT do Ministerstwa Finansów, koperta zmienia kolor na zielony.

W celu pobrania UPO należy z poziomu jednego z wyżej wymienionych miejsc w systemie zaznaczyć pole przy wybranej deklaracji, a następnie wybrać z menu opcję POBIERZ UPO.

UPO - urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji

W ten sposób zostanie pobrany katalog w którym znajdować się będzie:

  • UPO w formacie XML,
  • wizualizacja UPO w formacie PDF,

Pobrane UPO należy podpiąć pod odpowiednią deklarację.Systemem umożliwia również masowe generowanie UPO, o czym więcej w artykule: Masowe generowanie UPO dla e-deklaracji w biurze rachunkowym

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn