Świadczenia niepieniężne 176 KSH

Członkowie zarządu pobierający świadczenia niepieniężne 176 KSH nie są zobowiązani do opłacania składki zdrowotnej. Jak rozliczyć ich wynagrodzenie  w systemie!

Podmiot niebędący osobą fizyczną

Opcja rozliczania świadczeń niepieniężnych będzie możliwa tylko jeśli w zakładce USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » RODZAJ FIRMY I WŁAŚCICIELE będzie zaznaczona opcja "spółka".

 

świadczenia niepieniężne 176 ksh - podmiot niebędący osobą fizyczną


Osoba, która otrzymuje świadczenia niepieniężne 176 KSH

W celu rozliczenia wynagrodzenia w pierwszej kolejności należy dodać do systemu dane osobowe w zakładce KADRY » PRACOWNICY » DODAJ PRACOWNIKA » DODAJ DANE RĘCZNIE i uzupełnić wymagane pola. 

świadczenia niepieniężne 176 ksh - dodawanie osoby

Świadczenia niepieniężne 176 KSH - dodanie umowy

Aby rozliczyć świadczenia niepieniężne 176 KSH należy KADRY » PRACOWNICY » WYSTAW » UMOWĘ » UMOWA ORGANU ZARZĄDZAJĄCEGO. W oknie dodawania umowy, w zakładce PODSTAWOWE INFORMACJE należy w polu “Tytuł do wypłaty wynagrodzenia” wybrać ŚWIADCZENIE NIEPIENIĘŻNE (176 KSH).

świadczenia niepieniężne 176 ksh - umowa

Lista płac

Umowa powinna zostać rozliczona na podstawie listy płac, którą należy wygenerować w zakładce KADRY » LISTY PŁAC » DODAJ » LISTĘ PŁAC (ORGANY ZARZĄDZAJĄCE).

świadczenia niepieniężne 176 ksh

Od takiej wypłaty nie zostanie naliczony podatek ani składka zdrowotna. Przychód ten zostanie jednak wykazany w części F deklaracji PIT-11

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska