Terminarz - jak działa w systemie?

System wFirma dla biur rachunkowych oferuje funkcję prowadzenia terminarza, która znajduje się w zakładce START » TERMINARZ. Narzędzie to tworzy szeroki zakres możliwości.

Jakie funkcje oferuje terminarz w systemie wFirma dla biur rachunkowych? 

Terminarz przypomina o terminach płatności zobowiązań, wpływu należności od kontrahentów, ale również o terminach płatności podatków oraz ubezpieczeń. Można do niego również wprowadzać inne ważne terminy, np. szkoleń, wyjazdów, spotkań z kontrahentami i inwestorami itp. W terminarzu zaznaczone są również święta i dni wolne od pracy.

Terminarz przypomni kiedy należy wysłać deklaracje

W terminarzu znajdują się daty uzupełnione o terminy zapłaty składek ZUS, zaliczek na podatek dochodowy i deklaracji VAT. Po kliknięciu na wybraną z nich kursorem, pojawi się informacja dotycząca danego zdarzenia.

Terminarz - kiedy zapłacić ZUS

Terminy płatności wprowadzonych faktur/rachunków automatycznie uzupełniane są w terminarzu. Po kliknięciu na termin kursorem myszki, wyświetlane są informacje dotyczące danej faktury/rachunku.

 Terminarz w wFirma dla biur rachunkowych

W sytuacji, gdy zobowiązanie zostanie rozliczone, automatycznie zniknie z terminarza.

Dlaczego i jak terminarz ułatwia pracę?

Po prawej stronie terminarza znajduje się wiele opcji, które pomogą swobodnie poruszać się w tej zakładce. Są to:

 • FILTR - pomaga sprawnie odnaleźć określony termin poprzez jego podświetlenie, a zmniejszenie widoczności pozostałych;

Terminarz - tworzenie grup zadań

 • AKCJE - wyróżniamy kilka następujących funkcji:
  • dodawanie nowych terminów - umożliwia dodawanie nowych terminów do kalendarza,
  • dodawanie nowych zadań - dzięki funkcji można dodawać zadania z wyszczególnieniem konkretnej daty i godziny; można również wybrać z listy zadań wcześniej dodane zadanie zadanie,
  • dodawanie nowych zadań cyklicznych - istnieje możliwość dodawania zadań, które będą występowały z określoną częstotliwością,
  • dodawanie przypomnień - funkcja dodawania przypomnień na kilka dni lub godzin przed wykonaniem zadania,
  • eksportowanie terminów;

Terminarz - dostosowanie ustawień

 • MINI KALENDARZ

Terminarz a kalendarz

 • TERMINY - dzięki tej funkcji każdy użytkownik może dodawać i modyfikować swoje wpisy. Dodatkowo można wybierać wpisy, które mają być wyświetlane w kalendarzu: otwarte, zamknięte, cykliczne, faktury, wydatki, podatki, święta oraz własne przypisane do zdefiniowanej grupy.

Grupy terminów tworzy się w dolnej części modułu TERMINY która znajduje się w menu po prawej stronie, klikając w opcję UTWÓRZ NOWĄ GRUPĘ.

Terminarz - grupowanie zadań

Po utworzeniu nowej grupy, można dodawać do niej terminy (korzystając z zakładki AKCJE » DODAJ NOWY TERMIN. Następnie w oknie, które się pojawi, w zakładce GRUPA należy wybrać odpowiednią grupę. Po zapisaniu, terminy można wyfiltrowywać w module TERMINY poprzez zaznaczenie okienka przy wybranej grupie.

Terminarz - jak dodać zadania?

Na dole strony, pod terminarzem znajduje się tabela, przedstawiająca ZBLIŻAJĄCE SIĘ TERMINY. W systemie można również wydrukować tabelę ze zbliżającymi się terminami poprzez najechanie myszką na koła zębate i skorzystanie z funkcji DRUKOWANIE TABELI.

Terminarz - jakie ma funkcje?

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn