Usuwanie wystawionej faktury

Aby usunąć wystawioną fakturę, która jeszcze nie trafiła do obiegu prawnego należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć dokument na liście i wybrać z górnego menu opcję MODYFIKUJ » USUŃ

Usuwanie wystawionej faktury w zakładce przychody

Jeżeli mamy pewność, że dana faktura ma być usunięta to w oknie z prośbą o potwierdzenie należy kliknąć TAK.

Usuwanie wystawionej faktury - jesteś pewien?

Usuniętej faktury nie można przywrócić w systemie!
Podczas usuwania faktury może pojawić się komunikat o wystąpieniu błędu co spowoduje anulowanie procesu. Związane jest to z koniecznością zachowania ciągłości i poprawności serii numeracji wystawianych faktur.

Usuwanie wystawionej faktury - komunikat

W systemie można usunąć tylko ostatnią wystawioną fakturę. Warto mieć na uwadze, że wystawionych faktur nie powinno się usuwać. W przypadku błędnego wystawienia faktury co do zasady należałoby wystawić fakturę korygującą. Więcej na ten temat w artykule: Faktura korygująca pozycje faktury - jak wystawić? Jeśli jednak faktura nie trafiła do obiegu prawnego można ją anulować, o czym więcej w artykule pomocy: Anulowanie wystawionej faktury.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka