Weryfikacja firmy - jak tego dokonać w systemie?

Weryfikacja firmy - kiedy jest wymagana?

Weryfikacja firmy jest niezbędna w przypadku:

  • tworzenia własnych szablonów dokumentów (faktury, dokumenty magazynowe),
  • korzystania z własnych szablonów wydruków,
  • korzystania z funkcji ogłoszeń o pracę.

Weryfikacja firmy - kto jej dokonuje?

Weryfikacja konta biura rachunkowego umożliwia tworzenie własnych szablonów dokumentów i własnych szablonów wydruków. Po weryfikacji konta należącego do biura rachunkowego dodatkowe opcje zostaną aktywowane również na kontach klientów. Weryfikacja firmy wiąże się z poniesieniem jednorazowej, bezzwrotnej opłaty w wysokości 10 zł brutto. W przypadku weryfikacji konta biura rachunkowego nie należy dokonywać wpłaty wielokrotności 10 zł za każde konto klienta ponieważ weryfikacji podlega wyłącznie konto biura a więc całkowity koszt weryfikacji 10 zł brutto.

Wyjątkiem w tej sytuacji jest chęć skorzystania z funkcji Ogłoszeń o pracę - jeśli klient biura rachunkowego chce skorzystać z tej funkcji to powinien dokonać samodzielnie weryfikacji swojego konta według wskazanych instrukcji z poziomu swojego konta w systemie.

Schemat udostępniania kont klientom znajduje się w artykule: Udostępnianie kont klientom biura rachunkowego

Jak zweryfikować firmę?

W celu weryfikacji firmy należy przejść do zakładki: USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » WERYFIKACJA FIRMY. W zakładce tej znajdują się dane na jakie należy dokonać przelewu.

Konto zostanie poprawnie zweryfikowane pod warunkiem, że dane w tytule przelewu (imię, nazwisko, adres oraz nazwa firmy) z którego dokonywany jest przelew są identyczne jak dane w zakładce: USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE.

Aby skontrolować status weryfikacji firmy należy przejść do zakładki USTAWIENIA gdzie w module MOJA FIRMA, zostanie wyświetlona informacja Zweryfikowana.

Faktura za weryfikacje firmy - jak pobrać?

Po pozytywnej weryfikacji firmy zostanie wystawiona faktura która będzie wysłana na adres mailowy wykorzystywany w celu logowania do systemu a dodatkowo dostępna będzie w zakładce USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » HISTORIA FAKTUR.

W przypadku weryfikacji firmy bezpośrednio przez klienta, faktura zostanie wystawiona na dane firmowe przedsiębiorcy. Natomiast weryfikacja konta należącego do biura rachunkowego skutkuje wystawieniem faktury za usługę na dane biura rachunkowego.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka