Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - jak wygenerować?

Osoba korzystająca z systemu wFirma dla biur rachunkowych ma możliwość automatycznie generować dokumenty potrzebne do uzyskania zasiłku opiekuńczegoWniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej od teraz dostępny dla naszych użytkowników! Sprawdź, jak szybko wygenerować formularz i przekazać go klientowi!

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy oraz osoby współpracującej

Podstawą do wypłaty zasiłku opiekuńczego przedsiębiorcy lub osoby współpracującej, zgłoszonej do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, jest złożenie do ZUS poprawnie wypełnionego wniosku Z-15A lub Z-15B.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej generuje się z poziomu START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B » DODAJ » ZUS Z-15A/ZUS Z-15B.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - wprowadzanie wniosku

W przypadku, gdy przedsiębiorca/osoba współpracująca ma wprowadzonych do systemu członków rodziny, to przy generowaniu wniosku Z-15A/B można wskazać:

  • osobę, na rzecz której wystawiany jest wniosek,
  • osobę, nad którą sprawowana będzie opieka oraz
  • innego członka rodziny, który dzieli gospodarstwo domowe z ubezpieczonym ale nie może zaopiekować się wskazanym chorym.

Dane tych osób zaczytane zostaną do formularza automatycznie, co pozwoli znacznie zaoszczędzić czas.

Oczywiście system umożliwia również wprowadzanie danych w.w. osób ręcznie, bezpośrednio w dokumencie, w tym celu pola w wygenerowanym oknie należy pozostawić puste. Klikamy DALEJ.

 Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - wybór rodziny

System automatycznie utworzy wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy lub osoby współpracującej uwzględniając dane osobowe ubezpieczonego oraz członków jego rodziny, jednocześnie informując użytkownika o polach wymaganych do uzupełnienia w pliku.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy oraz osoby współpracującej - druk

Po wprowadzeniu danych, należy zapisać wniosek. Dokument ten można w każdej chwili edytować poprzez zaznaczenie go i wybór z górnego paska opcji MODYFIKUJ.

Wniosek Z-15A/B - wydruk

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy lub osoby współpracującej, po wygenerowaniu dostępny będzie w zakładce START » ZUS » DRUKI Z-3b i Z-15A/B. Wniosek można wydrukować poprzez zaznaczenie go i kliknięcie DRUKUJ.

Wniosek Z-15A/B przedsiębiorcy i osoby współpracującej - wydruk

Wtedy dokument zostanie pobrany w formacie PDF i zapisany na dysku komputera.

Formularz ten można również udostępnić do pobrania klientowi dzięki funkcji OPUBLIKUJ.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz