Wybór biura rachunkowego - nowy użytkownik

Przedsiębiorca poszukujący biura rachunkowego świadczącego dla niego usługi może skorzystać z dostępnej wyszukiwarki w serwisie MojeBiuro24.pl Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda wybór biura rachunkowego.

Wybór biura rachunkowego na platformie MojeBiuro24.pl

Po wejściu na stronę serwisu MojeBiuro24.pl należy zjechać na sam dół strony i wybrać opcję BIURA RACHUNKOWE.

Wybór biura rachunkowego w programie

Wówczas wyświetli się strona opisująca cały proces działania i korzyści wyboru Biura rachunkowego “Online”. Następnie w celu wyboru biura rachunkowego korzystamy z opcji ZNAJDŹ BIURO RACHUNKOWE.

 Wybór biura rachunkowego nowoczesnego

Wyświetli się strona z Listą biur rachunkowych, na której znajdują się wizytówki biur rachunkowych zarejestrowanych w serwisie. Szczegółowy opis danych biur można przeczytać, wybierając ich wizytówkę. Po przeanalizowaniu ofert oraz wybraniu biura, które będzie spełniało wszystkie niezbędne kryteria, wystarczy kliknąć przycisk ZAŁÓŻ KONTO.

W pierwszym etapie rejestracji należy wybrać odpowiednie biuro z rozwijanej listy oraz wprowadzić NIP swojej firmy, a następnie kliknąć Dalej.

 Wybór biura rachunkowego - rejestracja

W drugim kroku rejestracji część danych firmy, jak nazwa, adres czy REGON, zostanie uzupełniona automatycznie na podstawie danych pobranych z GUS. Dodatkowo należy wprowadzić adres e-mail oraz hasło, a także zaakceptować regulamin serwisu i kliknąć Dalej. Po zakończeniu drugiego etapu, użytkownik zostanie automatycznie zalogowany do serwisu MojeBiuro24.pl.

Należy jednak pamiętać, że sam wybór biura nie jest równoznaczny z rozpoczęciem świadczenia usług księgowych - konieczne jest podpisanie umowy z biurem.

Wybór biura rachunkowego na platformie wFirma.pl

Serwis wFirma.pl umożliwia prowadzenie samodzielnej księgowości online oraz jako dostawca oprogramowania promuje biura rachunkowe poprzez umożliwienie użytkownikowi wyboru pomiędzy prowadzeniem samodzielnie księgowości a skorzystaniu z usług biura rachunkowego prowadzącego księgowość na platformie MojeBiuro24.pl.

W celu wyboru biura rachunkowego przez platformę wFirma.pl należy przejść do zakładki CENNIK » BIURO RACHUNKOWE. Następnie należy kliknąć opcję WYBIERZ BIURO. Zostaniemy wówczas przekierowani do Katalogu biur rachunkowych online. Kolejne kroki postępowania są analogicznie do wyboru biura rachunkowego na platformie MojeBiuro24.pl.

Wybór biura rachunkowego do księgowania

Podpięcie konta do biura rachunkowego

Konto klienta zostanie podpięte do konta biura rachunkowego dopiero po zaakceptowaniu zgłoszenia przez biuro. Więcej na ten temat w artykule: Akceptacja zgłoszenia klienta - co warto wiedzieć.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz