Zbiorcze generowanie wydruków w biurze rachunkowym

W systemie wFirma dla Biur Rachunkowych istnieje możliwość szybkiego wygenerowania zbiorczych wydruków dla wybranych firm, a nawet dla wszystkich firm naraz. Dla oszczędności miejsca, pliki mogę być pobrane do jednego pliku PDF który w prosty sposób można przesłać mailowo klientowi.

Zbiorcze generowanie wydruków z listy firmy

Zbiorcze generowanie wydruków możliwe jest na panelu głównym, gdzie należy zaznaczyć firmy, dla których mają zostać one wygenerowane, a następnie z górnego paska menu wybrać opcję AKCJE MASOWE » GENERUJ WYDRUKI.

W oknie, które się pojawi można zdefiniować okres za jaki mają zostać wygenerowane dokumenty oraz w jakim formacie mają się one zapisać: PDF lub spakowane do ZIP.

Zbiorcze generowanie wydruków  w systemie

Po wybraniu opcji GENERUJ wszystkie dokumenty dotyczące zaznaczonych pozycji zostaną automatycznie pobrane przez system.

Zbiorcze generowanie wydruków na koncie klienta

W celu wygenerowania wydruków należy przejść bezpośrednio na konto klienta, a następnie do zakładki USTAWIENIA » INNE » WYGENERUJ WYDRUKI.

 Zbiorcze generowanie wydruków dla klienta

W pojawiającym się oknie można zdefiniować okres, za który mają zostać wygenerowane dokumenty oraz format w jakim mają one zostać zapisane: PDF lub spakowane do ZIP.

 Zbiorcze generowanie wydruków w systemie

Po wybraniu opcji GENERUJ wszystkie dokumenty dotyczące zaznaczonych pozycji zostaną automatycznie pobrane przez system.

Generowanie wydruków z konta klienta po wygaśnięciu pakietu

Po wygaśnięciu pakietu konto klienta będzie niedostępne, lecz w panelu dostępnych firm dalej będzie ono widoczne. Natomiast pomimo braku dostępu do konta klienta, szef biura nadal ma możliwość wygenerowania dokumentów księgowych które znajdują się na jego koncie. Takie dokumenty będą archiwizowane w systemie przez okres 5-ciu lat. Aby wygenerować dokumenty, należy na liście firm zaznaczyć daną firmę i wybrać opcję GENERUJ WYDRUKI.

 

Generowanie wydruków

Drugą możliwością jest kliknięcie w nazwę firmy klienta aby wejść w szczegóły jego konta i w zakładce: START » STRONA GŁÓWNA pojawią się dwie opcje do wybrania:

  • WYGENERUJ WYDRUKI - system wygeneruje wcześniej zapisane dokumenty księgowe,

  • POBIERZ DOKUMENTY - system wygeneruje wszystkie zapisane dokumenty z CRM oraz z KADR

Generowanie wydruków

Po przedłużeniu pakietu wszystkie funkcje będą ponownie dostępne. 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn