Ewidencje

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie

Wspólnoty mieszkaniowe nie mają obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych natomiast wiele księgowych decyduje się na ich prowadzenie. Dowiedz się, jak wygląda prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe w systemie wFirma.pl!

więcej

Mechanizm sprawdzania Bilansu i RZiS w systemie wFirma.pl

Niekiedy może się zdarzyć sytuacja, w której pominięte zostanie konto bilansowe bądź wynikowe do schematu bilansu lub RZiS. W związku z tym powstał mechanizm sprawdzania Bilansu i RZiS, który poinformuje o brakach. Dowiedz się, jak on działa!

więcej

Jak księgować rozliczenia ze wspólnikiem na pełnej księgowości?

Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.

więcej

Zakup samochodu elektrycznego

Zakupiłeś samochód elektryczny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Masz wątpliwości, jak prawidłowo zaksięgować zakup samochodu elektrycznego? W artykule przedstawiamy, jak zaksięgować zakup samochodu elektrycznego w systemie wFirma.pl!

więcej

Jak sporządzić bilans w systemie wFirma.pl dla biur rachunkowych?

W systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!

więcej

Drukowanie dekretów do dokumentów księgowych

Dekretacja dokumentów księgowych w systemie wfirma odbywa się w większości automatycznie na podstawie stosowanych schematów księgowych. W razie potrzeby dostępne jest również drukowanie dekretów do dokumentów księgowych - sprawdź jak to wykonać!

więcej

Księga handlowa w systemie wFirma.pl dla biur rachunkowych

Księga handlowa w systemie składa się z rejestru księgowego, zestawienia obrotów i sald, zapisów na kontach i korekty kosztów, w związku z tym warto zapoznać się z funkcjami jakie daje nam system. Sprawdź w artykule pomocy!

więcej

Rozliczanie osób fizycznych na pełnych księgach rachunkowych

W systemie wFirma dla biur rachunkowych możliwe jest rozliczanie osób fizycznych na pełnej księdze. Aby to zrobić, wybierz odpowiednie ustawienia w swoim systemie. Ich ustawienie omawia nasz artykuł pomocy!

więcej

Zestawienie obrotów i sald

Zestawienie obrotów i sald inaczej zwane obrotówką jest ważnym elementem prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych.

więcej

Ulga na złe długi po stronie sprzedawcy - jak wykazać w JPK_V7?

Czy wiesz jak szybko można wyfiltrować faktury sprzedaży których dotyczy ulga na złe długi? Dzięki niej klient może odzyskać zapłacony podatek VAT a księgowa oszczędza czas na weryfikacje terminów płatności faktur. Sprawdź jak ująć ulgę w JPK_V7!

więcej

Ulga na złe długi w PIT - przeciwdziałanie zatorom płatniczym

W systemie wFirma dla Biur Rachunkowych istnieje możliwość automatycznego rozliczenia ulgi za złe długi w PIT za faktury kosztowe oraz ręcznego wprowadzenia ulgi za złe długi w PIT za faktury sprzedaży! Przeczytaj jak usprawnić pracę w księgowości!

więcej

Ewidencja Środków Trwałych i WNiP - przydatne funkcje

Ewidencja środków trwałych zawiera wykaz wszystkich środków trwałych oraz wartości niematerialnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Dowiedz się, jak dodawać, modyfikować podstawowe informacje o środkach trwałych lub WNiP.

więcej

Ewidencja wyposażenia - przydatne funkcje!

Do 1 stycznia 2020 roku ewidencja wyposażenia obejmowała rzeczowe składniki majątku w firmie, wykorzystywane poniżej jednego roku, których wartość początkowa przekraczała 1 500 zł. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygenerować plik ze spisem wyposażenia firmy

więcej

Środek trwały w budowie - ujęcie wydatków w ewidencjach

Środek trwały jest składnikiem majątku, który jest m.in. kompletny i zdatny do użytku. Jeżeli jest w fazie budowy stanowi tzw. środek trwały w budowie. Czy wiesz, jak dokonać prawidłowego księgowania środka trwałego w budowie? Sprawdź!

więcej

Samochód w firmie - dodawanie pojazdu osobowego do systemu

Samochód w firmie jest powszechnie wykorzystywany przez podatników. Sprawdź, jak prosto i intuicyjnie użytkownik może dodać pojazd ( samochód osobowy czy ciężarowy) w użytku prywatnym, firmowym, leasingu operacyjnym lub jako środek trwały w systemie!

więcej

Samochód ciężarowy w firmie - dodawanie pojazdu do systemu

Dokonując dużych dostaw towarów samochód ciężarowy w firmie jest niezbędny. Sprawdź, jak wprowadzić pojazd ciężarowy do firmy i rozliczać odpowiednio koszty w księdze przychodów i rozchodów oraz w rejestrze VAT zakupów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

więcej

Zakup pojazdu osobowego

Zakup pojazdu osobowego można wprowadzić do systemu na dwa sposoby. Należy również pamiętać, że w zależności od wybranego sposobu użytkowania pojazdu system automatycznie będzie ujmował odpowiednie kwoty w rejestrze VAT zakupów jak i KPiR. Sprawdź!

więcej

Księga Przychodów i Rozchodów w wFirma dla Biur Rachunkowych

Księga Przychodów i Rozchodów prowadzona zawiera wpisy automatycznie ujęte w KPiR po wprowadzeniu ich w innych zakładkach systemu. Użytkownicy mogą skorzystać z dodatkowych funkcji w zakładce KPiR takich jak drukowanie KPiR i pobieranie JPK_KPiR. Sprawdź!

więcej

Ewidencja przychodów w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych

Ewidencja przychodów jest przeznaczona dla ryczałtowców. Użytkownicy w wFirma dla Biur Rachunkowych powinni zapoznać się z funkcjami, które umożliwiają łatwiejsze poruszanie się po tej zakładce. Sprawdź, jak dodawać wpis ręczny do ewidencji!

więcej

Remanenty

Aby poprawnie wyliczyć podatek dochodowy w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych, należy wprowadzić remanenty. Zarówno wartość remanentu końcowego, jak i początkowego automatycznie trafią do Księgi Przychodów i Rozchodów. Przeczytaj więcej na ten temat!

więcej
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz