Rozliczenia ze wspólnikiem mogą obejmować wpłaty na kapitał własny jak również rozrachunki z udziałowcami. Warto sprawdzić jak tworzyć analitykę dla konta należne wpłaty na poczet kapitału jak również jak księgować rozliczenia ze wspólnikami.
więcejW systemie możliwe jest sporządzenie bilansu śródrocznego bądź rocznego. Ponadto możliwe jest dodanie informacji o stracie / zysku z działalności. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak sporządzić bilans w systemie!
więcejDekretacja dokumentów księgowych w systemie wfirma odbywa się w większości automatycznie na podstawie stosowanych schematów księgowych. W razie potrzeby dostępne jest również drukowanie dekretów do dokumentów księgowych - sprawdź jak to wykonać!
więcejKsięga handlowa w systemie składa się z rejestru księgowego, zestawienia obrotów i sald, zapisów na kontach i korekty kosztów, w związku z tym warto zapoznać się z funkcjami jakie daje nam system. Sprawdź w artykule pomocy!
więcejW systemie wFirma dla biur rachunkowych możliwe jest rozliczanie osób fizycznych na pełnej księdze. Aby to zrobić, wybierz odpowiednie ustawienia w swoim systemie. Ich ustawienie omawia nasz artykuł pomocy!
więcejZestawienie obrotów i sald inaczej zwane obrotówką jest ważnym elementem prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych.
więcejW systemie wFirma dla Biur Rachunkowych istnieje możliwość automatycznego rozliczenia ulgi za złe długi w PIT za faktury kosztowe oraz ręcznego wprowadzenia ulgi za złe długi w PIT za faktury sprzedaży! Przeczytaj jak usprawnić pracę w księgowości!
więcejKsięga Przychodów i Rozchodów prowadzona zawiera wpisy automatycznie ujęte w KPiR po wprowadzeniu ich w innych zakładkach systemu. Użytkownicy mogą skorzystać z dodatkowych funkcji w zakładce KPiR takich jak drukowanie KPiR i pobieranie JPK_KPiR. Sprawdź!
więcejEwidencja przychodów jest przeznaczona dla ryczałtowców. Użytkownicy w wFirma dla Biur Rachunkowych powinni zapoznać się z funkcjami, które umożliwiają łatwiejsze poruszanie się po tej zakładce. Sprawdź, jak dodawać wpis ręczny do ewidencji!
więcejPodatnicy prowadzący KPiR mają obowiązek sporządzania remanentu początkowego i końcowego. Sprawdź, jak wprowadzić remanent śródroczny w systemie oraz w jaki sposób uwzględnić go w wyliczeniu zaliczki na podatek i składki zdrowotnej!
więcejW systemie wFirma dla Biur Rachunkowych użytkownik podczas księgowania ma możliwość wyboru skutku księgowego. Jak wygląda wybór skutku księgowego w kosztach i przychodach? W jaki sposób ująć dokument jedynie w KPIR, VAT lub nie ujmować go w ewidencjach? S
więcejWydatki, które obejmuje ulga na działalność badawczo-rozwojową należy księgować w odpowiedniej kolumnie KPiR. System posiada wyodrębniony schemat księgowy, który ułatwia prawidłowe ujęcie kosztów na działalność B+R. Sprawdź, w jaki sposób go zastosować!
więcej