Czy wiesz jak szybko można wyfiltrować faktury sprzedaży których dotyczy ulga na złe długi? Dzięki niej klient może odzyskać zapłacony podatek VAT a księgowa oszczędza czas na weryfikacje terminów płatności faktur. Sprawdź jak ująć ulgę w JPK_V7!
więcejRejestr sprzedaży VAT to zbiór dokumentów, do którego trafiają automatycznie faktury VAT sprzedaży wcześniej wprowadzone do systemu bądź w nim wystawione. Istnieje możliwość dokonywania również bezpośrednich wpisów do rejestru i modyfikowania ich.
więcejW rejestrze zakupów VAT są ujmowane faktury VAT zakupów, które wcześniej zostały wprowadzone przez zakładkę WYDATKI lub dodane prze użytkownika ręcznie do rejestru wpisy. Sprawdź, jakie funkcje posiada rejestr zakupów VAT w systemie wFirma dla Biur Rachun
więcejCzy wiesz, że rejestr VAT transakcji zagranicznych zawiera zapisy dotyczące faktur, które dokumentują wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług z art. 28b, a także faktury WNT, import usług dokonany przez podatników zwolnionych z VAT. Sprawdź!
więcejW sytuacji gdy faktury kosztowe, nie zostały opłacone w terminie 150 dni od terminu płatności, w systemie dokonywana jest automatyczna korekta podatku VAT uwzględniona w deklaracji VAT-7 lub VAT-7K. Sprawdź, jak wygląda ulga na złe długi w systemie!
więcejW niektórych przypadkach, urząd skarbowy może się domagać zwrotu ulgi na zakup kasty fiskalnej. Sprawdź, jak należy uzupełnić pozycje w JPK V7 i wykazać w systemie zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej! Dowiedz się więcej na ten temat!
więcejZakup związany ze sprzedażą mieszaną który dotyczy np. faktury zaliczkowej lub wydatku na zakup lub budowę środka trwałego należy wprowadzić do rejestru VAT bezpośrednimi wpisami. Sprawdź, jak zaksięgować wydatek związany ze sprzedażą mieszaną!
więcejPodatników którzy np. zdecydowali się na powrót do zwolnienia z podatku VAT, w niektórych przypadkach obowiązuje korekta podatku naliczonego od pozostałych nabyć. Sprawdź, jak wprowadzić korektę aby została wykazana w odpowiedniej pozycji JPK V7!
więcejW określonych przypadkach przedsiębiorcy zobowiązani są do skorygowania podatku VAT który związany jest z zakupem środków trwałych. Sprawdź, jak prawidłowo powinna zostać wprowadzona w systemie korekta podatku naliczonego od nabyć środków trwałych!
więcejZamknięcie działalności gospodarczej wiąże się z dopełnieniem kilku obowiązków. Jednym z nich jest sporządzenie likwidacyjnego spisu z natury dla celów VAT. Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzić likwidacyjny spis z natury dla VAT do systemu.
więcejPrzedsiębiorca, który zakupił nowy środek transportu w innym kraju europejskim musi rozliczyć zakup jako transakcję WNT. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć WNT nowego środka transportu na gruncie podatku VAT i podatku dochodowego!
więcejW rejestrze sprzedaży MOSS istnieje możliwość dokonywania również bezpośrednich wpisów do rejestru, modyfikowania ich, usuwania lub powielania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można wydrukować rejestr sprzedaży VAT MOSS w systemie!
więcej