Członkowie zarządu pobierający świadczenia niepieniężne 176 KSH nie są zobowiązani do opłacania składki zdrowotnej. W jaki sposób należy dokonać rozliczenia ich wynagrodzenia w systemie? Przeczytaj nasz artykuł!
więcejObowiązek utworzenia PPK i ich rozliczania spoczywa zarówno na dużych jak i małych przedsiębiorstwach. Jak uruchomić PPK w systemie? W jaki sposób generuje się wpisy PPK? W jaki sposób generuje się deklaracje PPK? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!
więcejJak w systemie wFirma dla biur rachunkowych dodaje się nieobecność zleceniobiorcy? W jaki sposób można wyliczyć zasiłek zleceniobiorcy w systemie? Czy zostanie on ujęty w dokumentacji rozliczeniowej ZUS? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule pomocy!
więcejSystem wFirma dla biur rachunkowych posiada funkcje, dzięki której wszystkim pracownikom w jednym okresie można wypłacić dodatki lub inne świadczenia. Masowe dodatki na listach płac umożliwiają wykonanie tej czynności zbiorczo dla wszystkich. Sprawdź!
więcejZleceniobiorcy i wykonawcy są zwykle rozliczani na podstawie rachunków. Jednakże tworzenie zbiorczego zestawienia wypłat znacznie ułatwi pracę biura rachunkowego. Dowiedz się, jakie zastosowanie ma lista płac dla umów cywilnoprawnych!
więcejW ePłatniku na platformie PUE - ZUS można wyeksportować zwolnienia do pliku csv. Dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można zaimportować zwolnienie do systemu wFirma dla biur rachunkowych! Przeczytaj i sprawdź jak przeprowadzić import e-ZLA z PUE ZUS!
więcejZleceniobiorca lub wykonawca, który nie posiada certyfikatu rezydencji jest zwykle rozliczny na gruncie podatkowym inaczej niż rezydenci. System wFirma dla biur rachunkowych posiada funkcje umożliwiające rozliczenie cudzoziemca. Sprawdź instrukcję!
więcejWygenerowałeś listy płac lub rachunki do umów zlecenie lub dzieło? Chciałbyś przekazać pracownikom przypisane im dokumenty rozliczeniowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przebiega publikacja wypłat w systemie wFirma dla biur rachunkowych!
więcejW systemie MojeBiuro24 jest możliwe rozliczenie wynagrodzenia uwzględniając obowiązujące aktualnie przepisy. Jak wygląda zmiana stawki PIT dla umów o pracę i umów cywilnoprawnych? Kiedy takie zmiany mają zastosowanie? Sprawdź!
więcejCzłonkowie zarządu mogą być zatrudnieni na podstawie powołania. W tym przypadku, umowa organu zarządzającego powinna być rozliczona w określony sposób. Sprawdź jak łatwo i szybko dokonasz tego rozliczenia w systemie wFirma dla biur rachunkowych!
więcejDywidenda jest to część zysku przeznaczoną do podziału pomiędzy akcjonariuszy spółki. Czy w jej przypadku nalicza się wyłącznie zryczałtowany podatek dochodowy 19%? Przeczytaj i dowiedz się jak wygląda rozliczenia dywidendy w systemie!
więcejKompleksowe rozliczanie pracowników, które umożliwia system System wFirma dla biur rachunkowych pozwala na generowanie listy płac, która uwzględnia wprowadzone w umowie wynagrodzenie, dodatki i potrącenia oraz nieobecności pracownika. Sprawdź!
więcejSystem pozwala na ingerencję w wynagrodzenie pracownika już po utworzeniu listy płac. Opcja ta może znacznie skrócić czas wyliczania pensji. Jak wprowadzać ręcznie zmiany w poszczególne pozycje listy płac? Przeczytaj instrukcję i sprawdź!
więcejOprócz podstawowej listy płac, stworzona została funkcjonalność pozwalająca na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia w oderwaniu od zasadniczej wypłaty. Zobacz, jak dodatkowa lista płac ułatwi rozliczenia z pracownikiem! Przeczytaj o tym w artykule!
więcejZobacz, jak dzięki funkcji dodatki i potrącenia możesz modyfikować wysokość wynagrodzenia pracownika, w tym naliczać premie czy uwzględniać potrącenia np. komornicze. W opracowaniu znajdziesz ścieżkę dodawania takiego składnika do listy plac! Sprawdź!
więcejEkwiwalent za urlop wypoczynkowy należy wypłacić pracownikowi w ostatnim dniu trwania jego umowy o pracę. Wypłacany jest on w sytuacji, kiedy pracownik nie wykorzystał całego przysługującego mu urlopu wypoczynkowego. Sprawdź jak to zrobić!
więcejWypłata należności z tytułu zawartej umowy, czy to zlecenia, czy o dzieło, powinna zostać udokumentowana rachunkiem. Generowanie rachunku do umowy cywilnoprawnej jest możliwe po wprowadzeniu umowy do systemu. Zobacz jak łatwo wygenerować kilka rachunków!
więcejAutorskie 50% koszty uzyskania przychodu można stosować tylko do kwoty określonego przepisami limitu. System wFirma dla biur rachunkowych monitoruje wysokość zastosowanych kosztów, aby po przekroczeniu limitu zaprzestać ich stosowania.
więcej