Księgowanie kosztów

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

Jak wystawić PK czyli polecenie księgowania?

więcej

Jak zaksięgować import towarów od kontrahenta spoza UE?

Import towarów od kontrahenta spoza UE jest powszechnym zjawiskiem wśród przedsiębiorców ze względu na konkurencyjne ceny na rynku. Omówiliśmy, jak zaksięgować import towarów od kontrahenta spoza UE w systemie wFirma.pl!

więcej

RMK czyli rozliczenia międzyokresowe kosztów w pełnej księgowości

Spółki prowadzące księgowość w oparciu o księgi rachunkowe zachowują zasadę współmierności przychodów i kosztów. Polega ona na ujmowaniu przychodów i kosztów w okresach, których faktycznie dotyczą. Poznaj jak stosować rozliczenia międzyokresowe kosztów!

więcej

Księgowanie wydatków

Księgowanie wydatków w systemie wFirma dla Biur rachunkowych jest w pełni zautomatyzowane, szybkie i intuicyjne. System oferuje specjalnie zaprogramowane schematy wydatków, które sprawiają, że księgowanie faktury to zaledwie kilka kliknięć.

więcej

Dowody wewnętrzne dokumentujące wydatki

Dowody wewnętrzne umożliwiają zaliczenie niektórych wydatków do kosztów firmowych na podstawie potwierdzenia zapłaty. Sprawdź, jak wystawić i wydrukować dowód wewnętrzny w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

więcej

Zakup towarów handlowych oraz materiałów podstawowych

Faktury bądź rachunki obejmujące zakup towarów handlowych oraz materiałów podstawowych wraz z kosztami wysyłki należy zaksięgować odpowiednimi schematami księgowymi. Sprawdź, jaki schemat należy zastosować dla tych wydatków!

więcej

Koszty uboczne zakupu

Koszty uboczne zakupu zazwyczaj idą w parze z zakupem materiałów czy towarów. W związku z czym są jednym z najczęściej księgowanych wydatków. Dlatego wprowadziliśmy w systemie rodzaj wydatku "koszty uboczne zakupu". Dowiedz się, jak on działa!

więcej

Inne wydatki związane z działalnością gospodarczą

Wprowadzenie schematów księgowych ma ułatwić użytkownikom poprawne ujęcie wydatku w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Jednym z dostępnych schematów są inne wydatki związane z działalnością gospodarczą. Dowiedz się, jak należy go zastosować!

więcej

Wydatki związane z eksploatacją pojazdu

Przedsiębiorcy wykorzystujący samochód w firmie ponoszą związku z tym wydatki związane z eksploatacją pojazdu. Najczęstszymi z nich są koszty paliwa, myjnia, opłata za autostradę czy serwis. Sprawdź, jak należy zaksięgować wydatki związane z pojazdem!

więcej

Dzierżawa lub leasing samochodu osobowego

Dzierżawa lub leasing samochodu osobowego jest coraz częściej stosowana wśród podatników, a co za tym idzie coraz częściej księgowane są faktury dotyczące leasingu czy dzierżawy. Związku z tym, został wprowadzony schemat księgowy dla tego rodzaju wydatku.

więcej

Wydatki na leasing lub dzierżawę - sposób księgowania

Wydatki na leasing i dzierżawę można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Takie dokumenty nie zawsze muszą dotyczyć samochodów osobowych. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować wydatki na leasing lub dzierżawę innych urządzeń w systemie!

więcej

Zakup pojazdu ciężarowego

Dokonując zakupu samochodu ciężarowego należy prawidłowo zdefiniować jego rodzaj aby system automatycznie ujmował w KPiR oraz w rejestrze zakupów VAT wydatki związane z eksploatacja pojazdu. Sprawdź, jak należy wprowadzić zakup pojazdu ciężarowego!

więcej

Sprawdzanie statusu VAT kontrahenta - warto wiedzieć

W systemie możliwe jest sprawdzanie statusu VAT kontrahenta. Funkcjonalność ta usprawnia pracę księgowym i opiekunom, ponieważ w łatwy sposób można sprawdzić czy klient ma prawo do odliczenia VAT lub zastosowania odwrotnego obciążenia! Przeczytaj!

więcej

Biała lista podatników - weryfikacja kontrahentów

System automatycznie weryfikuje rachunki bankowe kontrahentów z białą listą podatników udostępnioną przez Ministerstwo Finansów. Sprawdź, czym jest biała lista podatników i jak na jej podstawie Skorzystać z weryfikacji kontrahenta w systemie mojebiuro24!

więcej

Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych

Najczęstszym wydatkiem ponoszonym przez przedsiębiorców posiadających lokal jako środek trwały są wydatki za media np. gaz, energia elektryczna, zużycie wody czy wywóz nieczystości. Sprawdź, jak zaksięgować koszty mediów i usług telekomunikacyjnych!

więcej

Księgowanie faktury korygującej wydatek

System wFirma dla Biur Rachunkowych umożliwia księgowanie faktury korygującej wydatek w dwojaki sposób. Mogą zostać powiązane z fakturą pierwotną lub zaksięgowane osobno bez bezpośredniego powiązania. Jak prawidłowo zaksięgować fakturę korygującą?

więcej

Księgowanie faktury z odwrotnym obciążeniem

W celu poprawnego zaksięgowania faktury z odwrotnym obciążeniem otrzymanej od klienta w witrynie mojebiuro24.pl można to zrobić za pomocą wybrania odpowiedniej opcji podczas wprowadzania dokumentu do systemu. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak to zrobić!

więcej

Zakup środka trwałego

Jednym z podstawowych wydatków, ponoszonych przez podatników jest zakup środków trwałych. W związku z tym został utworzony rodzaj wydatku “Zakup środka trwałego” pozwalający na ewidencjonowanie wydatku z równoczesnym ujęciem go do kartoteki ŚT.

więcej

Ulepszenie środka trwałego

Sprawdź, jak należy zewidencjonować wydatki, które znaczne zwiększają wartość środka trwałego zapisanego w ewidencji (rozbudowa, modernizacja), czyli tzw. ulepszenie środka trwałego. Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

więcej
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz