W systemie w prosty i intuicyjny sposób można rozliczać transakcje zagraniczne dokonane zarówno przez czynnych podatników VAT, jak i przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia z VAT. Skorzystaj z oferowanych narzędzi, oszczędź swój czas i pieniądze!
więcejZawierając transakcje krajowe i zagraniczne, przedsiębiorcy mają możliwość wystawiania faktur w walutach obcych, w których powstają różnice kursowe. Sprawdź, w jaki sposób możliwe jest automatyczne obliczenie różnic kursowych w systemie mojebiuro24.pl!
więcejProwadząc działalność gospodarczą, oprócz transakcji krajowych podatnicy zawierają transakcje z podmiotami z innego kraju UE. W związku z czym, zakup ten może spełniać warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Sprawdź jak zaksięgować WNT!
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Dodatkowo import usług z Unii Europejskiej jest neutralny na gruncie podatku VAT dla czynnego podatnika VAT. Zobacz, jak ująć import usług z UE w systemie!
więcejCoraz częściej zakupy dokonywane są z państw spoza Unii Europejskiej np. z Argentyny, USA czy Australii. Dochodzi wtedy do transakcji, która stanowi import usług. Dowiedz się, jak wygląda import usług spoza UE u czynnego podatnika w systemie!
więcejImport towarów spoza krajów Unii Europejskiej może być objęty uproszczoną procedurą celną. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować w systemie uproszczony import towarów spoza krajów UE, który umożliwi odpowiednie odliczenie podatku VAT.
więcejImport towarów art. 33a to nic innego jak uproszczony import towarów od kontrahentów z Unii Europejskiej (UE). Aby zastosować import usług w systemie należy wybrać odpowiednią funkcję w zakładce zaawansowane. Sprawdź jak to zrobić!
więcejW sytuacji jeśli zakup towarów handlowych lub materiałów od kontrahenta z Unii Europejskiej spełnia warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów niezbędne będzie oznaczenie funkcji WNT w zakładce ZAAWANSOWANE w trakcie księgowania faktury.
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Sprawdź, jak krok po kroku zaksięgować import usług z UE u nievatowca w sytuacji gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcejZakup usług dokonywany z państw spoza Unii Europejskiej np. z USA stanowi import usług. Dowiedz się, jak zaksięgować import usług spoza UE u podatnika zwolnionego z VAT, gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcej