CIT estoński w systemie wFirma ułatwi rozliczanie firm jakie wybrały ten rodzaj podatku. Zyskujesz wzorcowy plan kont, wzorcowe schematy, wyliczenia limitów samochodów wg ukrytych zysków i w łatwy sposób określisz wydatki niezwiązane z działalnością!
więcejW systemie wFirma porządzisz i przygotujesz do wysyłki sprawozdanie finansowe w wymaganym przez KRS i urząd formacie XML. Dzięki funkcji "zatwierdź" zapewnisz bezpieczeństwo by nie wprowadzić zmian. Zobacz jak łatwo to wykonać!
więcejAktualnie wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy obejmuje opodatkowanie według skali podatkowej (zasady ogólne), podatku liniowego oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź w jaki sposób powinna być wyliczona zaliczka na podatek dochodowy!
więcejNiekiedy zdarza się, że poprzez wprowadzenie np. kilu dodatkowych faktur czy wystawienie zaległych faktur sprzedaży w danym okresie zmienia się wysokość zaliczki na podatek dochodowy. Związku z tym niezbędna może być korekta zaliczki na podatek dochodowy!
więcejPo zakończonym roku podatkowym podatnicy zobowiązani są złożyć zeznanie roczne z działalności gospodarczej. Dowiedz się, w jaki sposób wygenerować w systemie zeznania roczne klientów w różnych formach opodatkowania - PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28!
więcejKadrowa lub inny pracownik biura rachunkowego rozliczający pracowników klienta zobligowany jest do informowania US o dochodach tych osób. Dokonuje się tego poprzez zeznania roczne - PIT-4R lub PIT 8AR. Dowiedz się, jak je wygenerować!
więcejUżytkownik, który jest czynnym podatnikiem VAT ma obowiązek składać deklaracje VAT za okresy miesięczne lub kwartalne. Dowiedz się, jak należy zaznaczyć fakt zarejestrowania klienta do VAT w systemie oraz jak powinna być wygenerowana deklaracja VAT!
więcejUżytkownik, który dokonuje transakcje takie jak wewnątrzwspólnotowe nabycie, wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów czy wewnątrzwspólnotowa sprzedaż usług ma obowiązek zarejestrowania się do VAT-UE. Sprawdź, jak powinna zostać wygenerowana informacja VAT-UE!
więcejInformacja VAT-27 powinna być generowana przez podatników, którzy dokonują dostaw i usług objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia. Przeczytaj i dowiedz się, jak można wygenerować informację VAT-27 w systemie, wysłać ją do urzędu oraz pobrać UPO!
więcejZa pośrednictwem systemu istnieje możliwość wygenerowania formularza VAT-R. W zależności od celu składania druku należy wypełnić odpowiednie pola. Dowiedz się z artykułu, jak wygenerować oraz wypełnić formularz VAT R w systemie.
więcejW przypadku wykrycia błędów we wcześniej złożonych deklaracjach podatkowych niezbędne może być jej skorygowanie. W takiej sytuacji konieczne jest złożenie deklaracji korygującej. Sprawdź, jak powinna zostać wygenerowana korekta deklaracji VAT!
więcejW przypadku wykrycia błędów (np. błędnie ujęta faktura jako WNT) we wcześniej złożonej informacji VAT UE, niezbędne może być jej skorygowanie poprzez złożenie informacji korygującej. Sprawdź, jak powinna zostać wygenerowana korekta informacji VAT UE!
więcejW przypadku błędu na deklaracji rocznej należy sporządzić jej korektę. Sprawdź, jak w systemie wfirma dla biur rachunkowych powinna zostać sporządzona korekta zeznania rocznego dotycząca działalności gospodarczej, deklaracji PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-11.
więcejW przypadku złożenia informacji VAT-27, która zawiera błędne informacje, niezbędne może być jej skorygowanie poprzez złożenie informacji korygującej. Sprawdź, jak powinna zostać wygenerowana korekta informacji VAT-27!
więcejBiuro rachunkowe, które jest czynnym podatnikiem VAT ma obowiązek składać deklaracje VAT za okresy miesięczne lub kwartalne. Dowiedz się, jak należy zaznaczyć fakt zarejestrowania do VAT w systemie oraz jak powinna być wygenerowana deklaracja VAT!
więcejDeklarację VAT-8 składa się u podatników zwolnionych z podatku VAT po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Sprawdź, jak powinna zostać wygenerowana deklaracja VAT-8 oraz jak ją wysłać z systemu!
więcejDeklarację VAT-9M składa się u nievatowców po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu danej transakcji (wykonanej usługi). Dowiedz się, jak powinna zostać wygenerowana deklaracja VAT-9M!
więcejInformacja VAT-26 powinna zostać wygenerowana u przedsiębiorców, którzy chcą odliczyć 100% VAT od wszelkich zakupów związanych z danym pojazdem osobowym - jest to jeden z trzech warunków. Dowiedz się, jak wygenerować zgłoszenie VAT-26 w systemie!
więcejDo rejestracji poprzez zgłoszenie VIU-R zobowiązani są przedsiębiorcy z krajów UE chcący korzystać z procedury MOSS. Sprawdź, jak wygenerować deklarację VIU-R oraz jak dokonać rejestracji w systemie wfirma dla biur rachunkowych! Przeczytaj artykuł!
więcejDeklaracja VIU DO jest obowiązkowa w przypadku, gdy klient biura rachunkowego dokona rejestracji do celów procedury VAT OSS. Dowiedz się, jak ją wygenerować i wysłać do urzędu! Czy należy dodatkowo oznaczać pewne funkcje w systemie? Przeczytaj i sprawdź!
więcej