Spółki prowadzące księgowość w oparciu o księgi rachunkowe zachowują zasadę współmierności przychodów i kosztów. Polega ona na ujmowaniu przychodów i kosztów w okresach, których faktycznie dotyczą. Poznaj jak stosować rozliczenia międzyokresowe kosztów!
więcejKsięgowanie na kontach pozabilansowych może polegać na jednostronnym zapisie na koncie pozabilansowym jak i na dwustronnej dekretacji. wFirma dla biur rachunkowych pozwoli obsłużyć oba przypadki!
więcejJuż prawie każdy przedsiębiorca korzysta z firmowych rachunków bankowych. Tym bardziej w pełnej księgowości. Dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie rozliczeń z bankiem. Zobacz jak łatwo zaksięgować wyciąg bankowy w systemie wFirma!
więcejW systemie wfirma można korzystać z wzorcowego planu kont i mieć wszystkie najpotrzebniejsze schematy księgowe. Można też utworzyć własny plan kont lub zaimportować go z pliku.
więcejCzy wiesz jak oznaczać w JPK sprzedaż do UE dla osób prywatnych? Dowiedz się, kiedy stosować kod SW, EE oraz WSTO_EE i jak masowo nadawać oznaczenia w JPK_V7 do faktur klienta bez konieczności edycji pojedynczej faktury!
więcejCzy wiesz jak szybko można wyfiltrować faktury sprzedaży których dotyczy ulga na złe długi? Dzięki niej klient może odzyskać zapłacony podatek VAT a księgowa oszczędza czas na weryfikacje terminów płatności faktur. Sprawdź jak ująć ulgę w JPK_V7!
więcejPierwsze kroki - pełna księgowość w systemie wfirma dla biur rachunkowych
więcejModuł do rozliczania kadr i płac został wzbogacony o nową funkcjonalność, jaką jest możliwość definiowania ogłoszenia o pracę. Jak korzystać z tego rozwiązania i gdzie zostanie opublikowana oferta? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!
więcej