Kontrola należności w biurze rachunkowym - podstawowe informacje

Funkcja za pomocą której możliwa jest kontrola należności w biurze rachunkowym dostępna jest w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych w panelu głównym po zalogowaniu. Ponadto system posiada funkcje windykacyjne za pomocą, których można przypominać klientowi o płatności za daną fakturę.

Kontrola należności w biurze rachunkowym - jak przebiega w systemie?

W systemie wFirma dla Biur Rachunkowych szef biura rachunkowego jak również jego pracownicy (opiekunowie danych firm) mają możliwość kontrolowania płatności za faktury sprzedaży wystawiane w ramach usług biura rachunkowego swoim klientom. W tym celu należy włączyć kolumnę NIEOPŁACONE FAKTURY w kokpicie biura. Odbywa się to poprzez najechanie na ikonę “kół zębatych” i skorzystanie z opcji USTAWIENIA KOLUMN.

Kontrola należności w biurze rachunkowym - jak przebiega?

W oknie Dostosowania kolumn w tabeli należy z części DOSTĘPNE KOLUMNY (po prawej stronie) przeciągnąć pozycję NIEOPŁACONE FAKTURY na stronę AKTYWNE KOLUMNY (po lewej stronie) i w kolejnym kroku wybrać opcję ZAPISZ.

Kontrola należności w biurze rachunkowym - widok kolumn

Po dodaniu kolumny NIEOPŁACONE FAKTURY szef biura rachunkowego oraz opiekun danej firmy mogą monitorować należności od klientów. W kolumnie tej widoczna jest zsumowana wartość wszystkich niezapłaconych faktur za usługi księgowe przez konkretnego klienta. Kwota z faktury widnieje w kolorze czerwonym gdy nie jest ona zapłacona (FV na koncie biura rachunkowego jest nierozliczona). W sytuacji gdy klient zapłaci (FV na koncie biura rachunkowego jest rozliczona) kwota w kolumnie widnieje na 0,00 zł i ma kolor szary.

Narzędzia windykacji - jak wyegzekwować płatność od klienta?

Gdy klient nie płaci, szef biura rachunkowego może skorzystać z modułu windykacji za którego pomocą może wygenerować:

kontrola należności w biurze rachunkowym

Wszystko na temat windykacji w systemie opisują artykuły zawarte w kategorii WINDYKACJA.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz