W systemie wfirma dla Biur Rachunkowych partie magazynowe tworzone są każdorazowo przy przyjmowaniu produktów na podstawie dokumentów magazynowych.
W systemie możemy wyróżnić :
- Katalog produktów, który jest dostępny w zakładce PRZYCHODY » PRODUKTY (przy wyłączonym na koncie firmy module magazyn w zakładce USTAWIENIA w oknie INNE » MAGAZYN). W katalogu produktów jest możliwość ręcznej zmiany stanu produktów (nie jest wyliczany zysk, a także nie powstają partie magazynowe).
- Magazyn rozbudowany (włączony moduł magazynowy na koncie firmy w zakładce USTAWIENIA w oknie INNE » MAGAZYN) operujący według metody FIFO (pierwsze przyszło - pierwsze wyszło) lub metodą FEFO (jeśli zostały włączone daty ważności partii), gdzie stany zmienia się wyłącznie w oparciu o dokumenty magazynowe. Wszelkie przyjęcie produktów (PW, PZ, faktura zakupu, MM) wprowadza nowe partie magazynowe. Moduł MAGAZYN dostępny jest wyłącznie w pakiecie: “KSIĘGOWOŚĆ ONLINE + ROZBUDOWANY MAGAZYN”.
Partie magazynowe w rozbudowanym magazynie - opis działania:
- Produkt do magazynu może być dodany jedynie w walucie PLN. Wybór waluty obcej będzie możliwy w trakcie przyjęcia towaru na podstawie PZ lub faktury zakupu. W następstwie tego działania cena powstałej partii magazynowej przeliczana jest na PLN zgodnie ze średnim kursem NBP z dnia poprzedzającego datę wystawienia PZ/faktury zakupu.
- Każde przyjęcie magazynowe (dokument PZ, PW lub faktura zakupu MM,) stwarza nową partię produktu z rzeczywistą ceną z danego przyjęcia (w celu sprawdzenia partii danego produktu należy w zakładce MAGAZYN » PRODUKTY kliknąć nazwę produktu, następnie w pojawiającym się oknie przejść do zakładki MAGAZYN, wówczas w tabeli PARTIE PRODUKTÓW będą widoczne wszystkie partie związane z danym produktem), niezależnie od katalogowej ceny zakupu uzupełnionej podczas dodawania/modyfikowania produktu.
- W czasie tworzenia konkretnej partii magazynowej brana jest pod uwagę fizyczna data dodania dokumentu przyjęcia, a nie data wystawienia wprowadzona na dokumencie.
Poprawne działanie rozbudowanego magazynu podczas rozliczania poszczególnych partii towarów jest uwarunkowane zachowaniem chronologii wpisów. W celu skontrolowania dat wprowadzenia do systemu należy przejść do zakładki MAGAZYN, następnie kliknąć na nazwę produktu i w pojawiającym się oknie przejść do zakładki MAGAZYN, wówczas w kolumnie dokumenty magazynowe będą widoczne ułożone chronologicznie dokumenty.
- Magazyn działa na podstawie metody FIFO lub FEFO (dla produktów dla których stosowana jest funkcja dat ważności). Utworzone w czasie przyjęć magazynowych partie magazynowe uwzględniane są podczas liczenia zysku na fakturze sprzedaży (cena sprzedaży minus cena przyjęcia według partii).
- Gdy ilość wcześniejszej partii magazynowej będzie zerowa to system weźmie pod uwagę cena z kolejnej partii.
Na skróty
Magazyn online dla Twojego klienta
- Optymalizacja stanów magazynowych
- Obsługa rezerwacji
- Kompletacja produktów
Załóż bezpłatne konto
Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!
Kliknij i polub jeśli pomogliśmy :)