Szablony faktur sprzedaży w systemie wFirma.pl dla biur rachunkowych

System wFirma.pl dla biur rachunkowych daje możliwość zmiany szablonu wydruku dokumentów sprzedaży, funkcja ta jest dostępna w  zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » SZABLONY, gdzie znajduje się 9 zaprojektowanych szablonów, a także istnieje możliwość stworzenia własnego szablonu.

Szablony faktur - dostępne wzory

Dostępne szablony dokumentów sprzedaży to: elegancki, prosty, gradient, gradient II, old school, elegancki mikro faktura, elegancki z opisem produktów,  elegancki z drukiem przelewu oraz elegancki dla faktury uproszczonej.

Dostępne jest również dodatkowe pięć opcji w zakładce USTAWIENIA SZABLONÓW:

  1. Określenie Imienia i nazwiska wystawcy faktury;
  2. Wymuś pokazywanie rachunku bankowego - przedsiębiorcy nie mają obowiązku dodania numeru rachunku na wszystkich fakturach, jednak system przewiduje taką możliwość.
  3. Wymuś pokazywanie typu faktury - od stycznia 2013 roku przy nazwie faktura nie ma obowiązku zamieszczania słowa VAT. W związku z tym, że stosowanie określenia “Faktura VAT” nie jest błędne, system wfirma.pl umożliwia użytkownikom na korzystanie z powyższej nazwy;
  4. Wymuś pokazywanie opisów "Oryginał" / "Kopia" - przedsiębiorcy nie mają obowiązku stosowania powyższych określeń na fakturach, jednak system przewiduje taką możliwość.
  5. Wymuś pokazywanie NIP-u na proformie - przedsiębiorcy nie mają obowiązku umieszczania NIP na fakturach, system jednak daje możliwość wymuszenia wyświetlania numeru.

Szablony faktur

Charakterystyka dostępnych szablonów:

Szablon Prosty

Szablon prosty charakteryzuje się uproszczonym wyglądem i jest to najoszczędniejszy szablon.

Szablony faktur

Szablon Elegancki

Szablon elegancki jest idealnym wyborem dla użytkowników ceniących bardziej wyrafinowany styl.Szablony faktur

Szablon Gradient i Gradient II

Szablon gradient i gradient II charakteryzują się posiadaniem tła tabeli, na którym widoczna jest informacja o oryginale / kopii dokumentu. Różnicą między wzorami jest to, że tabela w gradient posiada kolorowe tło, natomiast tabela w gradient II szare. Szablony idealnie pasują do użytkowników lubiących cieniowanie w tabeli.
Szablony faktur

Szablony faktur

Szablon Old School

Szablon old school pod względem grafiki jest najbardziej charakterystycznym i oryginalnym wzorem. Szczególnie wyraziste w tym szablonie jest oznaczenia oryginału / kopii faktury. Szablon ten przeznaczony jest dla użytkowników lubiących wygląd retro fax.

Szablony faktur

Szablon Elegancki - mikro faktura

Szablon elegancki - mikro faktura to idealne rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie oszczędność, których faktury sprzedaży zawierają nie więcej niż 3 pozycje. Jeśli wybrano ten szablon jako użytkowy, w przypadku zamieszczenia na fakturze większej ilości pozycji szablon mikro faktury przejmuje wygląd szablonu eleganckiego. Podobieństwo szablonów sprawia, że jest on zarazem wyrafinowany i elegancki w swej formie. Dodatkowym ograniczeniem jest brak nagłówka i stopki ze stałą informacją wprowadzoną w zakładce USTAWIENIA » FAKTURY » DODATKOWY TEKST oraz brak obsługi obcojęzycznych faktur.

Szablony faktur

Szablon elegancki z drukiem przelewu

Szablon elegancki druk przelewu to bardzo praktyczne rozwiązanie dla użytkowników, którzy wiedzą, że ich kontrahenci regulują płatności bezpośrednio w banku. Faktura posiadająca druk przelewu jest dużym ułatwieniem przy regulowaniu płatności, gdyż przy dokonywaniu przelewu kontrahent ma „pod ręką” dane sprzedawcy.

Szablony faktur

Szablon elegancki z opisem produktów

Szablon elegancki z opisem produktów przeznaczony jest dla osób, które chcą na fakturze zamieszczać opis sprzedawanych produktów lub usług.

Szablony faktur

Szablon elegancki - faktura uproszczona

Szablon elegancki dla faktury uproszczonej nie zawiera nazwy i danych adresowych nabywcy (przeznaczony dla kwot mniejszych niż 450 zł i 100 euro).

Szablony faktur

Dodanie nowego szablonu

Użytkownik, posiadający zweryfikowaną firmę, ma możliwość dodania własnego szablonu faktury klikając na “plus” w części Dodaj nowy szablon.

Szablony faktur

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz