Podatników którzy np. zdecydowali się na powrót do zwolnienia z podatku VAT, w niektórych przypadkach obowiązuje korekta podatku naliczonego od pozostałych nabyć. Sprawdź, jak wprowadzić korektę aby została wykazana w odpowiedniej pozycji JPK V7!
więcejW określonych przypadkach przedsiębiorcy zobowiązani są do skorygowania podatku VAT który związany jest z zakupem środków trwałych. Sprawdź, jak prawidłowo powinna zostać wprowadzona w systemie korekta podatku naliczonego od nabyć środków trwałych!
więcejZamknięcie działalności gospodarczej wiąże się z dopełnieniem kilku obowiązków. Jednym z nich jest sporządzenie likwidacyjnego spisu z natury dla celów VAT. Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzić likwidacyjny spis z natury dla VAT do systemu.
więcejPrzedsiębiorca, który zakupił nowy środek transportu w innym kraju europejskim musi rozliczyć zakup jako transakcję WNT. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć WNT nowego środka transportu na gruncie podatku VAT i podatku dochodowego!
więcejDo rejestracji poprzez zgłoszenie VIU-R zobowiązani są przedsiębiorcy z krajów UE chcący korzystać z procedury MOSS. Sprawdź, jak wygenerować deklarację VIU-R oraz jak dokonać rejestracji w systemie wfirma dla biur rachunkowych! Przeczytaj artykuł!
więcejDeklaracja VIU DO jest obowiązkowa w przypadku, gdy klient biura rachunkowego dokona rejestracji do celów procedury VAT OSS. Dowiedz się, jak ją wygenerować i wysłać do urzędu! Czy należy dodatkowo oznaczać pewne funkcje w systemie? Przeczytaj i sprawdź!
więcejW sytuacji gdy faktura nie trafiła do obiegu prawnego czyli nie została jeszcze przekazana kontrahentowi, dozwolone jest modyfikowanie wystawionej faktury w celu poprawienia błędów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób tego dokonać!
więcejWłączony moduł kasowy umożliwia przedsiębiorcy na regulowanie należności gotówkowych, modyfikowania ich, wystawiania dokumentów kasowych oraz pozwala na bieżące kontrolowanie stanu gotówki w kasie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
więcejWprowadzanie informacji o otrzymanej płatności jest bardzo istotne w celu kontrolowania wysokości należności, które nie zostały jeszcze opłacone. Faktury w systemie wfirma dla biur rachunkowych można rozliczyć na trzy różne sposoby. Sprawdź jakie!
więcejW przypadku nieotrzymania należności za wystawioną fakturę system umożliwia wysyłkę przypomnienia o braku płatności za pomocą SMS lub w formie wiadomości mailowej. Sprawdź, jak przygotować przypomnienie o braku płatności oraz jak dokonać jego wysyłki.
więcej