Nota korygująca - jak wystawić?

Notę korygującą w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych możne wystawić każdy użytkownik przypisany do konta, jednakże tylko w okresie ze statusem księgowym "otwartym" (klient czy pracownicy biura) oraz "w trakcie księgowania" (pracownicy biura).

Należy pamiętać, że nota korygująca wystawiana jest między innymi w przypadku, gdy otrzymana faktura czy korekta zawiera błędne dane odbiorcy. Dodatkowo powinna ona zostać zaakceptowana przez dostawcę, o czym więcej w artykule: Nota korygująca - czy wymaga akceptacji przez kontrahenta?

W celu wystawienia noty korygującej należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE, gdzie należy zaznaczyć właściwą fakturę i z górnego menu wybrać opcję WYSTAW » NOTĘ KORYGUJĄCĄ.

Nota korygująca - okno wystawiania

W oknie, należy uzupełnić Treść do poprawienia, czyli tą, która błędnie znalazła się na fakturze i Treść prawidłową - tą, która powinna znaleźć się na fakturze.

Nota korygująca - formularz

Dodatkowo, istnieje możliwość zmiany treści pól automatycznie wypełnionych przez system (dane sprzedawcy, seria lub data wystawienia). Po uzupełnieniu danych użytkownik powinien wybrać opcję:

  • ZAPISZ, jeżeli chce tylko zapisać daną notę,

  • ZAPISZ I DRUKUJ, jeżeli po zapisaniu nota ma zostać od razu pobrana na dysk komputera w formie PDF,

  • ZAPISZ I WYŚLIJ E-MAIL, jeżeli nota po zapisaniu ma zostać automatycznie wysłana do klienta.

Po zapisaniu, przy fakturze do której wystawiona była nota, pojawi się ikona, która informuje o wystawionej nocie korygującej do dokumentu.

Notę korygującą można wydrukować poprzez kliknięcie na ikonę Nota korygująca - ikona w oknie szczegółowym wybierając opcję DRUKUJ.

 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz