Fakturowanie w systemie wfirma dla biur rachunkowych jest niezwykle proste, intuicyjne i zautomatyzowane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak szybko wystawić podstawowe faktury, jak zmienić język faktury lub wystawić ją w systemie VAT-MOSS!
więcejFaktura VAT dokumentuje przeprowadzone transakcje i stanowi dokument księgowy, dlatego tak ważne jest, by dane w niej zawarte były zgodne ze stanem faktycznym, co za tym idzie by faktura była wypełniona poprawnie. Sprawdź jak wystawić fakturę VAT!
więcejFaktura bez VAT dotyczy przedsiębiorców zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT. Występują różne rodzaje zwolnienia, a informacja o tym powinna być obowiązkowo zamieszczana na wystawianych fakturach w przypadku zwolnienia przedmiotowego. Przeczytaj!
więcejAby udokumentować zagraniczną sprzedaż wystawiana jest faktura sprzedaży dla zagranicznego kontrahenta w odpowiedniej walucie i języku. Ważne w tym przypadku jest zaznaczenie odpowiedniej informacji o opodatkowaniu podatkiem VAT.
więcejFaktura pro forma jest dokumentem będącym zapowiedzią faktury VAT, który to dokument nie stanowi podstawy do księgowania sprzedaży. Na podstawie faktury pro forma można wystawiać faktury, paragony i oferty.
więcejOferta dla klienta to dokument, który prezentuje produkty przedsiębiorcy. System umożliwia wystawienie oferty dla klienta, następnie na jego podstawie można wygenerować np. fakturę VAT. Sprawdź, jak stworzyć ofertę dla klientów w systemie!
więcejFaktura zaliczkowa dokumentuje wpływ faktycznie otrzymanej zaliczki. W prostym serwisie księgowym mojebiuro24.pl istnieje możliwość wystawienia faktury zaliczkowej po ówczesnym wystawieniu faktury pro forma. Sprawdź w artykule jak to zrobić!
więcejFaktura końcowa dokumentuje wpływ faktycznie otrzymanej wpłaty na poczet wcześniej wystawionego zamówienia. W systemie wfirma dla biur rachunkowych istnieje możliwość wystawienia faktury końcowej po wcześniejszym wystawieniu faktury pro forma lub oferty.
więcejKorekta faktury zaliczkowej może być następstwem błędów rachunkowych, np. złej wartości na fakturze, jak również danych formalnych dotyczących m.in. numeru NIP, nazwy bądź adresu kontrahenta. Sprawdź, jak wystawić korektę faktury zaliczkowej w systemie!
więcejSposób wystawiania faktur korygujących pozycje faktury różni się od statusu VAT wystawcy, sytuacji gdy dotyczy ona poprzednich okresów oraz gdy chcemy aby korekta dodatkowo wpłynęła na stan magazynu. Sprawdź, jak powinna być wystawiona faktura korygująca!
więcejFaktura korygująca dane formalne daje użytkownikom możliwość skorygować dane dotyczące błędnie wystawionej w systemie faktury sprzedaży. Korekta danych formalnych ma obejmować dane dotyczące adresu lub numeru NIP. Sprawdź jak ją wystawić!
więcejFaktura z odwrotnym obciążeniem w sprzedaży usług budowlanych wystawiana była jeżeli zostały spełnione pewne warunki. Od listopada 2019 r. odwrotne obciążenie zostało zastąpione mechanizmem podzielonej płatności. Dowiedz się na czym polega zmiana!
więcejFaktura z odwrotnym obciążeniem w sprzedaży towarów dla kontrahentów krajowych była wystawiana do 31 października 2019 r. Dowiedz się, jak zmieniły się przepisy i jak prawidłowo udokumentować sprzedaż, do której obowiązywało odwrotne obciążenie.
więcejW celu rozliczenia otrzymanej zaliczki, zadatku, przedpłaty na poczet usług lub towarów należy sporządzić fakturę zaliczkową. Dowiedz się, jak wystawić fakturę zaliczkową z odwrotnym obciążeniem po zmianie przepisów wprowadzających podzieloną płatność.
więcejProwadząc działalność gospodarczą podatnicy zawierają różnego rodzaju transakcje sprzedaży. W związku z tym, w większości przypadków zobowiązani są do wystawienia faktur. Przeczytaj i sprawdź, jak powinna zostać prawidłowo wystawiona faktura VAT marża!
więcejBardzo często zdarzają się sytuacje, że faktury giną, ulegają zniszczeniu lub w ogóle nie docierają do nabywcy. W takiej sytuacji sprzedawca może wystawić duplikat faktury.
więcejAnulowanie wystawionej faktury jest możliwe tylko w sytuacji gdy nie została jeszcze wprowadzona do obiegu prawnego. W innym wypadku konieczne jest sporządzenie faktury korygującej bowiem anulowana faktura nie trafia do ewidencji. Dowiedz się więcej!
więcejUsuwanie wystawionej faktury jest możliwe tylko wtedy, gdy nie została ona wprowadzona do obiegu prawnego. Decyzję o usunięciu faktury z systemu należy podjąć z rozwagą, ponieważ nie ma możliwości jej przywrócenia. Sprawdź, jak należy zrobić to poprawnie!
więcejNota księgowa dokumentuje obciążenie kontrahenta karami umownymi, kosztami kaucji gwarancyjnych lub obciążenie pracownika dodatkowymi kosztami. W artykule zawarte są informacje, jak poprawnie wystawić notę księgową w systemie.
więcejSystem wfirma dla biur rachunkowych pozwala na drukowanie wystawionej faktury z wybraniem dodatkowych opcji jak np. drukowanie duplikatu bądź dołączenie adresu na odwrocie. Dowiedz się, jak należy wydrukować fakturę i jakie opcje są do zastosowania!
więcej