Podatnicy prowadzący KPiR mają obowiązek sporządzania remanentu początkowego i końcowego. Sprawdź, jak wprowadzić remanent śródroczny w systemie oraz w jaki sposób uwzględnić go w wyliczeniu zaliczki na podatek i składki zdrowotnej!
więcejW systemie wFirma dla Biur Rachunkowych użytkownik podczas księgowania ma możliwość wyboru skutku księgowego. Jak wygląda wybór skutku księgowego w kosztach i przychodach? W jaki sposób ująć dokument jedynie w KPIR, VAT lub nie ujmować go w ewidencjach? S
więcejEwidencja pojazdów to zestawienie wszystkich pojazdów, które zostały wprowadzone przez wydatki, jak i te, które zostały dodane bezpośrednim wpisem. W tej zakładce można modyfikować oraz usuwać wprowadzone wcześniej pojazdy. Przeczytaj artykuł!
więcejWielu przedsiębiorców wykorzystuje samochód tylko i wyłącznie w związku z prowadzoną działalnością, w związku z czym mają prawo odliczać 100% podatku VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna być prowadzona kilometrówka dla celów VAT!
więcejPodatnicy wykorzystujący prywatny samochód w celach firmowych ujmują w kosztach podatkowych wydatki eksploatacyjne. Sprawdź, jak powinna być prowadzona kilometrówka dla celów PIT do końca 2018 roku i jak rozliczać prywatny pojazd w firmie od 2019 roku!
więcejRejestr sprzedaży VAT to zbiór dokumentów, do którego trafiają automatycznie faktury VAT sprzedaży wcześniej wprowadzone do systemu bądź w nim wystawione. Istnieje możliwość dokonywania również bezpośrednich wpisów do rejestru i modyfikowania ich.
więcejW rejestrze zakupów VAT są ujmowane faktury VAT zakupów, które wcześniej zostały wprowadzone przez zakładkę WYDATKI lub dodane prze użytkownika ręcznie do rejestru wpisy. Sprawdź, jakie funkcje posiada rejestr zakupów VAT w systemie wFirma dla Biur Rachun
więcejCzy wiesz, że rejestr VAT transakcji zagranicznych zawiera zapisy dotyczące faktur, które dokumentują wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług z art. 28b, a także faktury WNT, import usług dokonany przez podatników zwolnionych z VAT. Sprawdź!
więcejW sytuacji gdy faktury kosztowe, nie zostały opłacone w terminie 150 dni od terminu płatności, w systemie dokonywana jest automatyczna korekta podatku VAT uwzględniona w deklaracji VAT-7 lub VAT-7K. Sprawdź, jak wygląda ulga na złe długi w systemie!
więcejW niektórych przypadkach, urząd skarbowy może się domagać zwrotu ulgi na zakup kasty fiskalnej. Sprawdź, jak należy uzupełnić pozycje w JPK V7 i wykazać w systemie zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej! Dowiedz się więcej na ten temat!
więcejZakup związany ze sprzedażą mieszaną który dotyczy np. faktury zaliczkowej lub wydatku na zakup lub budowę środka trwałego należy wprowadzić do rejestru VAT bezpośrednimi wpisami. Sprawdź, jak zaksięgować wydatek związany ze sprzedażą mieszaną!
więcejWydatki, które obejmuje ulga na działalność badawczo-rozwojową należy księgować w odpowiedniej kolumnie KPiR. System posiada wyodrębniony schemat księgowy, który ułatwia prawidłowe ujęcie kosztów na działalność B+R. Sprawdź, w jaki sposób go zastosować!
więcejPodatników którzy np. zdecydowali się na powrót do zwolnienia z podatku VAT, w niektórych przypadkach obowiązuje korekta podatku naliczonego od pozostałych nabyć. Sprawdź, jak wprowadzić korektę aby została wykazana w odpowiedniej pozycji JPK V7!
więcejW określonych przypadkach przedsiębiorcy zobowiązani są do skorygowania podatku VAT który związany jest z zakupem środków trwałych. Sprawdź, jak prawidłowo powinna zostać wprowadzona w systemie korekta podatku naliczonego od nabyć środków trwałych!
więcejZamknięcie działalności gospodarczej wiąże się z dopełnieniem kilku obowiązków. Jednym z nich jest sporządzenie likwidacyjnego spisu z natury dla celów VAT. Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzić likwidacyjny spis z natury dla VAT do systemu.
więcejPrzedsiębiorca, który zakupił nowy środek transportu w innym kraju europejskim musi rozliczyć zakup jako transakcję WNT. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć WNT nowego środka transportu na gruncie podatku VAT i podatku dochodowego!
więcejW rejestrze sprzedaży MOSS istnieje możliwość dokonywania również bezpośrednich wpisów do rejestru, modyfikowania ich, usuwania lub powielania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można wydrukować rejestr sprzedaży VAT MOSS w systemie!
więcejW systemie możliwy jest import kilometrówki. Oznacza to, że na podstawie pliku w do systemu wFirma dla Biur Rachunkowych można w formacie CSV zaimportować dane kilometrówki z innego systemu. Jednakże, ważne jest spełnienie warunków przesyłania danych.
więcej