Wprowadzenie schematów księgowych ma ułatwić użytkownikom poprawne ujęcie wydatku w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Jednym z dostępnych schematów są inne wydatki związane z działalnością gospodarczą. Dowiedz się, jak należy go zastosować!
więcejPrzedsiębiorcy wykorzystujący samochód w firmie ponoszą związku z tym wydatki związane z eksploatacją pojazdu. Najczęstszymi z nich są koszty paliwa, myjnia, opłata za autostradę czy serwis. Sprawdź, jak należy zaksięgować wydatki związane z pojazdem!
więcejDzierżawa lub leasing samochodu osobowego jest coraz częściej stosowana wśród podatników, a co za tym idzie coraz częściej księgowane są faktury dotyczące leasingu czy dzierżawy. Związku z tym, został wprowadzony schemat księgowy dla tego rodzaju wydatku.
więcejWydatki na leasing i dzierżawę można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Takie dokumenty nie zawsze muszą dotyczyć samochodów osobowych. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować wydatki na leasing lub dzierżawę innych urządzeń w systemie!
więcejDokonując zakupu samochodu ciężarowego należy prawidłowo zdefiniować jego rodzaj aby system automatycznie ujmował w KPiR oraz w rejestrze zakupów VAT wydatki związane z eksploatacja pojazdu. Sprawdź, jak należy wprowadzić zakup pojazdu ciężarowego!
więcejW systemie możliwe jest sprawdzanie statusu VAT kontrahenta. Funkcjonalność ta usprawnia pracę księgowym i opiekunom, ponieważ w łatwy sposób można sprawdzić czy klient ma prawo do odliczenia VAT lub zastosowania odwrotnego obciążenia! Przeczytaj!
więcejSystem automatycznie weryfikuje rachunki bankowe kontrahentów z białą listą podatników udostępnioną przez Ministerstwo Finansów. Sprawdź, czym jest biała lista podatników i jak na jej podstawie Skorzystać z weryfikacji kontrahenta w systemie mojebiuro24!
więcejW systemie w prosty i intuicyjny sposób można rozliczać transakcje zagraniczne dokonane zarówno przez czynnych podatników VAT, jak i przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia z VAT. Skorzystaj z oferowanych narzędzi, oszczędź swój czas i pieniądze!
więcejZawierając transakcje krajowe i zagraniczne, przedsiębiorcy mają możliwość wystawiania faktur w walutach obcych, w których powstają różnice kursowe. Sprawdź, w jaki sposób możliwe jest automatyczne obliczenie różnic kursowych w systemie mojebiuro24.pl!
więcejProwadząc działalność gospodarczą, oprócz transakcji krajowych podatnicy zawierają transakcje z podmiotami z innego kraju UE. W związku z czym, zakup ten może spełniać warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Sprawdź jak zaksięgować WNT!
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Dodatkowo import usług z Unii Europejskiej jest neutralny na gruncie podatku VAT dla czynnego podatnika VAT. Zobacz, jak ująć import usług z UE w systemie!
więcejCoraz częściej zakupy dokonywane są z państw spoza Unii Europejskiej np. z Argentyny, USA czy Australii. Dochodzi wtedy do transakcji, która stanowi import usług. Dowiedz się, jak wygląda import usług spoza UE u czynnego podatnika w systemie!
więcejImport towarów spoza krajów Unii Europejskiej może być objęty uproszczoną procedurą celną. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować w systemie uproszczony import towarów spoza krajów UE, który umożliwi odpowiednie odliczenie podatku VAT.
więcejImport towarów art. 33a to nic innego jak uproszczony import towarów od kontrahentów z Unii Europejskiej (UE). Aby zastosować import usług w systemie należy wybrać odpowiednią funkcję w zakładce zaawansowane. Sprawdź jak to zrobić!
więcejW sytuacji jeśli zakup towarów handlowych lub materiałów od kontrahenta z Unii Europejskiej spełnia warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów niezbędne będzie oznaczenie funkcji WNT w zakładce ZAAWANSOWANE w trakcie księgowania faktury.
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Sprawdź, jak krok po kroku zaksięgować import usług z UE u nievatowca w sytuacji gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcejZakup usług dokonywany z państw spoza Unii Europejskiej np. z USA stanowi import usług. Dowiedz się, jak zaksięgować import usług spoza UE u podatnika zwolnionego z VAT, gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcejNajczęstszym wydatkiem ponoszonym przez przedsiębiorców posiadających lokal jako środek trwały są wydatki za media np. gaz, energia elektryczna, zużycie wody czy wywóz nieczystości. Sprawdź, jak zaksięgować koszty mediów i usług telekomunikacyjnych!
więcejSystem wFirma dla Biur Rachunkowych umożliwia księgowanie faktury korygującej wydatek w dwojaki sposób. Mogą zostać powiązane z fakturą pierwotną lub zaksięgowane osobno bez bezpośredniego powiązania. Jak prawidłowo zaksięgować fakturę korygującą?
więcejW celu poprawnego zaksięgowania faktury z odwrotnym obciążeniem otrzymanej od klienta w witrynie mojebiuro24.pl można to zrobić za pomocą wybrania odpowiedniej opcji podczas wprowadzania dokumentu do systemu. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak to zrobić!
więcej