Dowody wewnętrzne umożliwiają zaliczenie niektórych wydatków do kosztów firmowych na podstawie potwierdzenia zapłaty. Sprawdź, jak wystawić i wydrukować dowód wewnętrzny w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
więcejFaktury bądź rachunki obejmujące zakup towarów handlowych oraz materiałów podstawowych wraz z kosztami wysyłki należy zaksięgować odpowiednimi schematami księgowymi. Sprawdź, jaki schemat należy zastosować dla tych wydatków!
więcejKoszty uboczne zakupu zazwyczaj idą w parze z zakupem materiałów czy towarów. W związku z czym są jednym z najczęściej księgowanych wydatków. Dlatego wprowadziliśmy w systemie rodzaj wydatku "koszty uboczne zakupu". Dowiedz się, jak on działa!
więcejWprowadzenie schematów księgowych ma ułatwić użytkownikom poprawne ujęcie wydatku w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Jednym z dostępnych schematów są inne wydatki związane z działalnością gospodarczą. Dowiedz się, jak należy go zastosować!
więcejPrzedsiębiorcy wykorzystujący samochód w firmie ponoszą związku z tym wydatki związane z eksploatacją pojazdu. Najczęstszymi z nich są koszty paliwa, myjnia, opłata za autostradę czy serwis. Sprawdź, jak należy zaksięgować wydatki związane z pojazdem!
więcejDzierżawa lub leasing samochodu osobowego jest coraz częściej stosowana wśród podatników, a co za tym idzie coraz częściej księgowane są faktury dotyczące leasingu czy dzierżawy. Związku z tym, został wprowadzony schemat księgowy dla tego rodzaju wydatku.
więcejWydatki na leasing i dzierżawę można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Takie dokumenty nie zawsze muszą dotyczyć samochodów osobowych. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować wydatki na leasing lub dzierżawę innych urządzeń w systemie!
więcejDokonując zakupu samochodu ciężarowego należy prawidłowo zdefiniować jego rodzaj aby system automatycznie ujmował w KPiR oraz w rejestrze zakupów VAT wydatki związane z eksploatacja pojazdu. Sprawdź, jak należy wprowadzić zakup pojazdu ciężarowego!
więcejW systemie możliwe jest sprawdzanie statusu VAT kontrahenta. Funkcjonalność ta usprawnia pracę księgowym i opiekunom, ponieważ w łatwy sposób można sprawdzić czy klient ma prawo do odliczenia VAT lub zastosowania odwrotnego obciążenia! Przeczytaj!
więcejSystem automatycznie weryfikuje rachunki bankowe kontrahentów z białą listą podatników udostępnioną przez Ministerstwo Finansów. Sprawdź, czym jest biała lista podatników i jak na jej podstawie Skorzystać z weryfikacji kontrahenta w systemie mojebiuro24!
więcejW systemie w prosty i intuicyjny sposób można rozliczać transakcje zagraniczne dokonane zarówno przez czynnych podatników VAT, jak i przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia z VAT. Skorzystaj z oferowanych narzędzi, oszczędź swój czas i pieniądze!
więcejZawierając transakcje krajowe i zagraniczne, przedsiębiorcy mają możliwość wystawiania faktur w walutach obcych, w których powstają różnice kursowe. Sprawdź, w jaki sposób możliwe jest automatyczne obliczenie różnic kursowych w systemie mojebiuro24.pl!
więcejProwadząc działalność gospodarczą, oprócz transakcji krajowych podatnicy zawierają transakcje z podmiotami z innego kraju UE. W związku z czym, zakup ten może spełniać warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Sprawdź jak zaksięgować WNT!
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Dodatkowo import usług z Unii Europejskiej jest neutralny na gruncie podatku VAT dla czynnego podatnika VAT. Zobacz, jak ująć import usług z UE w systemie!
więcejCoraz częściej zakupy dokonywane są z państw spoza Unii Europejskiej np. z Argentyny, USA czy Australii. Dochodzi wtedy do transakcji, która stanowi import usług. Dowiedz się, jak wygląda import usług spoza UE u czynnego podatnika w systemie!
więcejImport towarów spoza krajów Unii Europejskiej może być objęty uproszczoną procedurą celną. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować w systemie uproszczony import towarów spoza krajów UE, który umożliwi odpowiednie odliczenie podatku VAT.
więcejImport towarów art. 33a to nic innego jak uproszczony import towarów od kontrahentów z Unii Europejskiej (UE). Aby zastosować import usług w systemie należy wybrać odpowiednią funkcję w zakładce zaawansowane. Sprawdź jak to zrobić!
więcejW sytuacji jeśli zakup towarów handlowych lub materiałów od kontrahenta z Unii Europejskiej spełnia warunki uznania go za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów niezbędne będzie oznaczenie funkcji WNT w zakładce ZAAWANSOWANE w trakcie księgowania faktury.
więcejImport usług to świadczenie usług, z których tytułu wykonania podatnikiem jest nabywca. Sprawdź, jak krok po kroku zaksięgować import usług z UE u nievatowca w sytuacji gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcejZakup usług dokonywany z państw spoza Unii Europejskiej np. z USA stanowi import usług. Dowiedz się, jak zaksięgować import usług spoza UE u podatnika zwolnionego z VAT, gdy data wystawienia faktury różni się od daty powstania obowiązku podatkowego!
więcej