Jednym z podstawowych wydatków, ponoszonych przez podatników jest zakup środków trwałych. W związku z tym został utworzony rodzaj wydatku “Zakup środka trwałego” pozwalający na ewidencjonowanie wydatku z równoczesnym ujęciem go do kartoteki ŚT.
więcejSprawdź, jak należy zewidencjonować wydatki, które znaczne zwiększają wartość środka trwałego zapisanego w ewidencji (rozbudowa, modernizacja), czyli tzw. ulepszenie środka trwałego. Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule!
więcejSkładniki majątku, które spełniają warunki zakwalifikowania ich do wyposażenia należy odpowiednio ująć w ewidencji wyposażenia. Sprawdź, jak zaksięgować w systemie wFirma dla Biur Rachunkowych zakup wyposażenia!
więcejKlienci oprócz środków trwałych mogą zakupić do firmy wartości niematerialne i prawne. Związku z tym został utworzony rodzaj wydatku “Zakup wartości niematerialnych i prawnych” pozwalający na ujęcie wydatku z równoczesnym ujęciem go do kartoteki ŚT.
więcejZdarzają się sytuacje gdy w momencie wystawienia faktury sprzedaż pojawia się błąd rachunkowy lub oczywista pomyłka. W jaki sposób odbywa się księgowanie korekty wystawionej z powodu błędu rachunkowego w systemie? Dowiedz się!
więcejPrzedsiębiorcy, którzy otrzymali od klienta dokument z informacją faktura sprzedaży z odwrotnym obciążeniem za usługi budowlane mają możliwość wprowadzenia faktury do systemu w taki sposób, aby dokument automatycznie został poprawnie ujęty w ewidencjach.
więcejDość często przedsiębiorcy posiadający status "małego podatnika" decydują się na rozliczenie VAT-u metodą kasową w sytuacji gdy nie otrzymują swoich należności w wyznaczonym uprzednio terminie. Dowiedz się, w jaki sposób działa metoda kasowa w systemie!
więcejCzy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT w dacie wystawienia faktury i jak wystawić taki dokument w systemie? Dowiedz się, jak zastosować odpowiedni schemat księgowy, aby prawidłowo wykazać przychód w KPIR oraz Rejestrze sprzedaży VAT!
więcejMojebiuro24.pl posiada przystosowane opcje dla użytkowników, których klienci rozliczają się metodą kasową, a także dla tych którzy otrzymali fakturę z adnotacją metoda kasowa. Dzięki temu wartości z dokumentów trafią do rejestrów w odpowiednim momencie.
więcejSystem daje możliwość automatycznego księgowania faktury kosztowej przesłanej wcześniej emailem. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować fakturę kosztową przesłaną mailem od innego użytkownika systemu!
więcejNabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę bądź fakturę korygującą zawierającą błędy związane z danymi nabywcy może dokonać jej korekty. W tym celu wystawiana jest nota korygująca. Dowiedz się, w jaki sposób można wygenerować notę korygującą!
więcejCzęsto się zdarza, że przedsiębiorcy ponoszą wydatki, które nie mogą stanowić koszt firmowy. Sprawdź, w jaki sposób należy ująć w systemie wydatki nieksięgowane do ewidencji tak aby nie miały one wpływu na wyliczenia podatkowe!
więcejSystem pozwala na wystawienie faktury za wydanie opinii biegłego sądowego w oparciu o obowiązujące przepisy. Zastosowanie odpowiedniego schematu Faktura za opinię biegłego sądowego pozwala automatycznie zaksięgować operację w prawidłowy sposób. Sprawdź!
więcejW przypadku nieotrzymania należności za wystawioną fakturę system umożliwia wysyłkę przypomnienia o braku płatności za pomocą SMS lub w formie wiadomości mailowej. Sprawdź, jak przygotować przypomnienie o braku płatności oraz jak dokonać jego wysyłki.
więcejWezwanie do zapłaty z systemu mojebiuro24.pl można wysłać w łatwy sposób bezpośrednio do kontrahenta. Dzięki opcji "Wysyłka wezwania do zapłaty" użytkownik ma wiele możliwości dostarczenia informacji do dłużnika. Instrukcję znajdziesz w artykule.
więcejUżytkownik może wygenerować wezwanie do zapłaty a następnie wysłać je do kontrahenta bezpośrednio z systemu. Możliwe jest również naliczenie odsetek do generowanych wezwań oraz zbiorcze generowanie pism z wezwaniem do zapłaty. Sprawdź, jak tego dokonać!
więcejW sytuacji gdy kontrahent sporadycznie nie reguluje zobowiązań może być przydatne zbiorcze wezwanie do zapłaty z naliczeniem odsetek. Pozwoli ono na ściągnięcie naszych należności, jak również nałożenie kary w formie odsetek. Sprawdź, jak je wygenerować!
więcejW momencie, gdy dłużnik wciąż nie dokonał płatności i ignorował poprzednie wezwanie można wygenerować ostateczne wezwanie do zapłaty w celu poinformowania dłużnika o przekierowaniu sprawy za nieuregulowaną płatność na drogę postępowania sądowego.
więcejJeśli kontrahent zapłacił za dokument sprzedaży z opóźnieniem, to użytkownik w systemie mojebiuro24.pl ma możliwość skorzystać z opcji jaką jest nota odsetkowa dzięki czemu automatycznie zostaną obliczone odsetki za niedotrzymanie terminu płatności!
więcejUmorzenie i naliczenie odsetek jest dostępne wówczas, gdy kontrahent opłacił fakturę sprzedaży po terminie. Użytkownik w systemie mojebiuro24.pl ma wówczas możliwość wygenerować odsetki za zwłokę lub je umorzyć. Sprawdź jak można to zrobić!
więcej